Закарпатський музей народної архітектури та побуту

Турінформ Закарпаття

Поради

10 рекомендацій, що зроблять Ваш похід в музей цікавішими

By Олександр Коваль

November 24, 2018

Чи були у Вас випадки, коли Вам було нудно під час візиту в музей? Ви мовчки ходите, бродите його кімнатами, галереями, щось дивитесь, прагне побачити шедевр, відчуваєте втому у ногах та спині? Зробіть свій похід в музей цікавим, оригінальним, зрозумілим та динамічним.

Як отримати насолоду від перегляду музейних експозицій? Почніть експериментувати, прислухайтесь до себе та обирайте те, що приносить вам задоволення. Отже, подаємо Вам наступні рекомендації, що зроблять ваш відпочинок ще цікавішим, а відвідини музею, ще цікавішим.

1. Готуйтесь до візиту в музей заздалегідь

Якщо Ви знаєте куди їдете, чи в який саме музей підете, спробуйте заздалегідь більше дізнатись про нього. Сьогодні можна почитати інформацію про кожен музей, або про їх експонати, більше того, деякі музеї пропонують віртуальні екскурсії. Але перевагою музею є оригінальні твори. Якщо ви цікавитесь мистецтвом чи музикою, та хочете більше про це дізнатись, вивчити та почути цікаву історію то шукайте відповіді на ці питання в колекціях відповідних музеїв.

2. Відвідуйте події, які організовують в музеях

Останнім часом музеї по справжньому оживають, на їх території проводять творчі вечори, можуть транслювати кіно, організовують концерти, фестивалі та інші цікаві заходи.

Слідкуйте за їх анонсами, майже кожен музей має свої власні фестивалі, святкування, ну й дні музею.

3. Підіть в музей з дітьми

Саме діти можуть стати вашими цікавими співрозмовниками, а ви для них відкриєте новий світ. Вони завжди матимуть свою думку, та своє пояснення того, що будуть бачити. Це буде цікаво та пізнавально для Вас. Готуйтесь до того, що вони будуть вам задавати питання, та даватимуть свою відповідь, яка буде вас дивувати.

4. Задавайте та шукайте відповіді на питання, слухайте відчуття

Під час візиту в музей, зупиніться перед будь яким експонатом, що привернув вашу увагу. Задайте собі питання, подумайте, що саме Вас зацікавило – тема, дизайн, колір, розмір, форма, призначення, сюжетна лінія, матеріал з якого виготовлений експонат?

Пам’ятайте, що мистецтво не завжди викликає радість чи натхнення, навіть провокаційні, страшні твори можуть викликати захоплення. Все залежить від  вашого сприйняття, а похід в музей може допомогти вам відкрити у собі нові відчуття.

5. Не оглядайте всі експозиції за один раз

Коли ви берете меню в ресторані, ви не обираєте все одразу. Намагання побачити все одразу, це помилка. Навіть, якщо ви більше не повернетесь. Адже так буде важче щось запам’ятати. Музейна втома прийде вже через декілька годин від перебування в музеї, а ваш мозок не сприйматиме інформацію, важче буде концентрувати увагу. Якщо музей розташований у вашому місті, ви можете відвідувати його декілька разів у році та поступово вивчати його експозиції. Мінімум 2 рази на рік доступ в музей є безкоштовним, то ж ви можете зекономити кошти, але ціна квитка в музей, як правило по ціні 2-х порцій кави. Щоб все таки побачити найголовніше, рекомендуємо спитати у працівників музею, та скоритись їх порадою, що б побачити їх гордість.

6. Знайдіть час для роздумів, при огляді робіт

Оглядайте твори повільно. Звертайте увагу на деталі, задавайте собі питання, розглядайте колір, шукайте сюжет, лінію, пропорції, значення та вплив роботи. Що ви знаєте про автора? Чим він займався? Де вчився, жив та працював? А що б ви змінили у цій роботі? Більше того, як би ви її переказали вашому другу?

Запишіть ваші думки та потім пошукайте відповіді на питання в працівників музею, в мережі інтернет, під час лекцій мистецтвознавців чи при спілкуванні з різними фахівцями.

7. Скористайтесь тим, що вам пропонує музей

Якщо в музеї Вам пропонують путівник по музею, візьміть. Це полегшить Вам орієнтацію та сприйняття інформації. Перед входом може бути карта, з ілюстраціями галерей, експозицій та вказуванням інформації про визначні експонати.

Обов’язково візьміть її з собою, чи просто сфотографуйте на смартфон, а ще зверніть увагу на наявність роздаткових матеріалів, які теж стануть вам у пригоді.

8. Розмовляйте з іншими відвідувачами чи працівниками музею

Інколи звичайно хочеться тиші, але це не має вас обмежувати від розмови. Розмови, яка не має заважати іншим. Мова це емоції, які ви можете виразити розглядаючи скульптури, картини та інші твори, що представлені в приміщенні музею. При розмові ви можете поділитись думками, знайти відповідь на питання, так само зрозуміти в чому секрет, таємниця твору. Ну й звісно обговорити враження. Пам’ятайте, що найбільше про експонати знає наглядач музею, тому сміло спитайте його про те, що вас цікавить. Адже вони проводять у цих залах значну частину свого робочого часу, роки, а їх майже ніхто ні про що не питає. Якщо не знаєте про що спитати, спитайте про найулюбленіший експонат.

9. Оберіть екскурсовода чи замовте квест, майстер-клас  

Відкривайте багатство музеїв з екскурсоводами, які працюють в музеях. Так, це коштує грошей, але ви тим самим підтримуєте тих, хто вивчає культуру, зберігає пам’ять, готується до зустрічі з вами. А ще, інколи ви можете замовити на території квест чи майстер-клас.

Для нас це новинка, але вже є організатори подібних програм, які або по розкладу, або по замовленню можуть провести цікавий квест, майстер-клас, як для дорослих так і для дітей.

10. Відвідайте кафе та крамницю при музеї

До крамниці ви можете зайти перед відвідуванням музею, де можна взяти безкоштовну інформацію, чи придбати путівник. А ще тут як правило є більш детальна інформація, щодо експозицій, митців, що представлені в музеї. А ще ви можете прямо в крамниці переглянути ці ж книги, та вже при огляді давати відповідь собі на цікаві питання. Зверніть увагу чи є світлини, поштові листівки, ви їх можете придбати для себе на згадку, як сувенір, чи для подарунку.

Якщо є кав’ярня, то обов’язково випийте каву. Оберіть гарний краєвид та спокійно насолодіться атмосферою, та враженнями.

Друзі, якщо у Вас є свої рекомендації, чи поради – напишіть про це нижче, в коментарях під публікацією  на сайті “Турінформ Закарпаття”.

Читайте також: