Турінформ Закарпаття

Що побачити

Сироварня “Перечинська мануфактура”

By Олександр Коваль

August 16, 2017

Плануючи свій візит в Перечин, варто відвідати та купити натуральний сир, що виготовляється з коров’ячого молока на території сироварні “Перечинська мануфактура”.

Сироварня “Перечинська мануфактура” розпочала свою діяльність з ідеї – робити якісний натуральний сир. Колишній правоохоронець Олексій Синельніков вирішив розпочати власну справу, що покликана започаткувати повний цикл виробництва натурального сиру.

Звернувшись до міської ради міста Перечин, у пошуках приміщення, спільно знайшли рішення. Новий унікальний проект реалізували в одній будівлі, на території колишнього військового містечка.

Для цього почали вивчати технології виробництва сиру, вивчати досвід вже діючих виробників сиру.

На сироварні дуже бережливо відносяться до молока, тому прагнуть приготувати з нього максимальну кількість видів сиру. До прикладу, з сиворотки, яка тут залишається після виробництва різних видів сиру “Перечинська мануфактура” виготовляє сир рікоту.

Ми мали можливість її продегустувати. Додавали брусничне повидло, мед та оливкову олію. Дуже смачно з свіжим хлібом. Що можна сказати, на сироварні в Перечині, виготовляють дуже ніжну рікотту, трохи солодкувату на смак, з приємною структурою.

Далі були інші сорти сиру. Переважно молоді, адже й сироварінням тут почали займатись лише в цьому році.

Сировари вже мають архів сиру, що б слідкувати за технологією, температурою зберігання, умовами дозрівання та формують асортимент, об’єми сиру для покупців.

Що цікаво. Все почалось з сиру камембер, коли Олексій Синельніков вирішив придбати невелике обладнання для виробництва сиру в домашніх умовах.

Сьогодні, компактність виробництва дозволяє паралельно працювати та створювати нові сири. Як правило, на сироварні “Перечинська мануфактура” поки молоко проходить пастеризацію, поруч  варять сир типу камамбер.

Сир камембер, це м’який тип сиру, достатньо жирний. Дуже багатий на мікроелементи та вітаміни. Аромат трохи нагадує свіжі вершки, гриби.

Дегустаційна тарілка, на момент дегустації, складається з 8 типів сиру: рікота, камембер, молодий свіжий сир – полонинський з перцем, полонинський без перцю, перечинський (витриманий 2 місяці), перечинський молодий з пажитником, сир типу качота.

Окремо слід відзначити також неймовірно смачне масло, та бажання сироварів розвиватись. На час нашого візиту, у них були чудові взірці сиру для мангала – халумі (тип кіпрського сиру).

Адреса сироварні: Перечин, вул. Ужанська 30/14 П.

Телефон за яким Ви можете купити сир:  +380952247354

Олександр Коваль, Турінформ Закарпаття