Турінформ Закарпаття

Що побачити

Історико – краєзнавчий музей Сріберна Земля

By Олександр Коваль

May 14, 2015

Грушівський краєзнавчий музей Сріберна Земля, зберігає унікальні римські монети, 150-річні вишиті сорочки та ще кілька тисяч унікальних експонатів.

Фундатором музею виступив Василь Тегза, він створив музей у 1994 році, намагаючись зберегти історію краю, купував старожитності та унікальні предмети історії.

Після смерті чоловіка, його дружина, вирішила продовжити його справу і сьогодні музей налічує понад 5 тисяч експонатів у 12 відділах.

Краєзнавчий музей у селі Грушово привертає увагу туристів до Тячівщини та до цікавого села, в якому діє монастир та трапляються справжні дива.

Наприклад, на зрубі яблуні селяни помітили не рукотворне зображення хреста. Нині ці зразки дерева зберігаються в музеї, а на місці зрубаної яблуні встановлено хрест.

“Під цим деревом часто зупинялися селяни, коли кудись йшли, і воно, напевно, вбирало в себе їхні переживання. Згодом односельчанин зрубав бук і теж помітив на зрубі зображення, яке чітко нагадує церковну чашу”, — каже Людмила Тегза.

У 2001 році музеєві присвоєно звання народний. Музей цікавий тим, що все у ньому можна спробувати, наприклад, одягнути старі речі і відчути себе справжніми гуцулами.

Краєзнавчий музей Сріберна Зкмля зберігає:

Одній з вишитих сорочок — понад 150 років! Музей має також народне дитяче вбрання. Зокрема, в одязі музею у 2004 році юна закарпатка виступала на конкурсі “Міні Міс Нація – 2004”, який проходив у Південній Америці та отримала першу премію за кращий національний костюм та посіла загальне друге місце.

Однієї з її окрас є книга з XVI століття, що належить до перших зразків книгодрукарства у Грушівському монастирі.

Завдяки відданості улюбленій справі фундатора музею Василя Тегзи, ім’я якого сьогодні носить музей, тут зібрано багатющу колекцію старожитностей, зразків прикладного народного мистецтва, матеріальної та духовної культури краю.

У музеї зберігаються справжні скарби Срібної Землі: історія, культура, звичаї і побут багатьох поколінь, що жили на цій землі. А також представлено виставку полотен самого Василя Тегзи, який був професійним митцем. На картинах майстра — натюрморти із зображенням старовинних речей домашнього вжитку, культові споруди (дерев’яні церкви), пейзажі рідного краю.

Адреса музею: вул. Прикордонна, 2 с.Грушово, Тячівський р-н, 905 70

Телефон: +380 313 453 336, або +380 979 331 918

Читайте також: музеї Закарпаття