Бондарство – народні промисли Закарпаття, традиційна культура, життя та побут жителів Закарпаття завжди передбачала обробку дерева.
З дерева традиційно майстри, народні умільці, виготовляли бочки, діжки, що трансформувалось у вид деревообробного промислу – бондарство.
Бондарство – народні промисли Закарпаття
Сьогодні в Закарпатті осередки бондарства є в Мукачівському та Виноградівському районі. А вироби народних умільців можна побачити у краєзнавчих музеях, а саме Закарпатському музеї архітектури та побуту в місті Ужгород.
Іван Станкович, майстер з Закарпаття, що займається традиційним старовинним ремеслом — ручним виробництвом бондарних виробів.
Низинні райони Закарпаття традиційний виноробський регіон. Виробництво бондарної продукції має свої уставлені давні традиції.
Продукція:
- З дерев’яних дубових, акацієвих, шовковицевих, черешнєвих клепок виготовляє бочки, кухлі, барила для вина та коньяку об’ємом від 5 до 2000 літрів.
- Діжки для соління різної форми та величини. А також вироби для бань: дерев’яні відра, шайки, черпаки, запарники, чани від 5 до 5000 літрів.
- Вазони для квітів і декоративних дерев: лимон, мандарин, інжир і т.д. від 10 до 150 літрів.
Місце виробництва виробів з дерева:
- Закарпатська область, Мукачівський район, село Кендерешів
- Телефони+38095 637 85 24