Спілкування зароджує нові знання

Турінформ Закарпаття

Поради

Чи потрібні вам курси англійської за комунікативною методикою

By Олександр Коваль

July 21, 2023

Багато шкіл англійської мови використовують у своїй роботі комунікативний підхід до викладання, який вважається одним із найефективніших і універсальних. Але щоб зрозуміти, чи підійде вам такий варіант навчання, радимо вивчити його більш детально, у чому ми й збираємося вам допомогти. З цієї статті ви дізнаєтеся про 3 основні компоненти курсів англійської, які спрямовані на розвиток розмовної мови, а також підказки, як адаптуватися до нової навчальної групи, якщо ви соціопат.

3 компоненти курсів англійської з ухилом на розмовну мову

Головна мета комунікативної методики – це розговорити студентів і допомогти освоїти навички спілкування англійською. По суті, це дає змогу учням вивчати іноземну мову так само як у дитинстві. Для максимальної ефективності подібні курси одночасно включають 3 компоненти:

  1. Інтеграція читання, письма, слухання та говоріння. Наприклад, викладач вмикає студентам відео, щоб вони почули мову носіїв мови, тим самим практикуючи навичку слухання. Потім пропонує записати на аркушах паперу основні думки з почутої інформації, щоб активувати письмові навички. Далі просить студентів обмінятися аркушами та зачитати тези колег, щоб розвинути вміння читати іноземну мову. Потім починається обговорення для розвитку говоріння. 
  2. Групова робота – запорука успіху. Більшість студентів приходять на курси англійської, щоб навчитися вільно розмовляти іноземною мовою, не запинаючись на вимові складних слів або виборі правильної форми дієслова в минулому часі. Відточити такі вміння, сидячи над підручниками, просто неможливо, тому комунікативний підхід до мовних курсів передбачає групове навчання і роботу в парах, щоб постійно залучати студентів до діалогів.
  3. Увага до індивідуальних інтересів. Щоб діалоги на курсах були живими та природними, викладачі намагаються використовувати теми, які цікаві кожному підопічному. Обговорення погоди в Лондоні чи Нью-Йорку звісно змушує використовувати нову лексику, але не викличе стільки ентузіазму, як бажання розповісти про власні пригоди під час походу в гори, коли довелося ночувати в наметах під шквальним вітром і дощем.

А щоб перевірити, чи потрібні вам курси з ухилом на розмовну англійську мову, просто запишіться на пробне заняття. Зазвичай воно не оплачується.

Як адаптуватися до навчальної групи на курсах

Багато хто уникає навчання на курсах і тим паче в групі, оскільки соромляться і почуваються некомфортно серед чужих людей. Якщо це знайомі відчуття, тоді тримайте кілька способів адаптації:

  1. Спробуйте онлайн-навчання англійської. Так ви спілкуватиметеся з одногрупниками не особисто, а через монітор комп’ютера, що істотно знизить рівень стресу.
  2. Поговоріть про свої труднощі з викладачем. Досвідчений педагог допоможе вам в адаптації та успішному знайомстві з одногрупниками.
  3. Створіть позитивний настрій. Усвідомте, що всі ваші страхи – у голові. Запишіть кожне з побоювань і спробуйте його раціоналізувати. Наприклад, якщо боїтеся насмішок через власні помилки в англійській, подумайте про те, а чи справді вам так важлива думка абсолютно незнайомих людей, яких ви ніколи не побачите після закінчення курсу?

А знаєте, який найголовніший секрет адаптації? Спробувати. Адже часто наші побоювання присутні тільки у фантазіях, а на ділі все виявляється набагато простіше.