Рахів

Турінформ Закарпаття

Відпочинок

Два дні у Рахові – куди піти, що робити та побачити

By Олександр Коваль

November 10, 2020

Відпочинок в Закарпатті, на Рахівщині слід планувати на кілька днів, тут достатньо активностей та ідей, які слід внести до вашої програми, це й цікаві оригінальні музеї, пам’ятки природи та культури, майстер-класи, гастрономічні акценти посеред природи. 

Оберіть для відпочинку місто Рахів. Це першокласний трекінговий курорт. Тут спокійно можна користуючись картою проходити денні маршрути (без ночівлі в горах, або з такою). Насолоджуючись шикарними панорамами та пейзажами міста посеред Карпат. Це хороша ідея для тихого та спокійного відпочинку. Ви спокійно можете насолоджуватися тининою і спокоєм в хатинці десь в горах як найдалі від будь-якого міського шуму.

Що Вам потрібно знати про місто Рахів?

Дізнайтесь більше в нашому путівнику по Рахову.

Туристичний інформаційний центр “Турінформ Закарпаття”, сформував для Вас кілька цікавих фактів та пропонує Вам ідеї для перебування у Рахові на кілька днів. Отже:

Як бачите, цікавих місць та екскурсій у Рахові багато.

То ж ви точне матимете тут чим зайнятись, що робити та що побачити. Рекомендуємо Вам планувати свій відпочинок у Рахові на повних 3 – 5 днів.

Місто Рахів розташоване між горами, на берегах річки Тиса.

Як доїхати у місто Рахів?

Сьогодні це можна зробити поїздом з основних міст України, а саме:

Також, ви можете це зробити регулярним автобусним сполученням з напрямку міст:

Що робити у Рахові

Ви вже були у Рахові? Чи плануєте свій візит, хочете його зробити цікавим та оригінальним, плануєте більше дізнатись про культуру та життя гуцулів? Навіть у Рахові, ви маєте можливість побачити унікальну природу та ліс, справжню полонину, познайомитись з культурою вівчарства та виробництвом гуцульської бриндзі, дегустувати різноманітні традиційні страви, подорожувати не лише пішки, але й на конях, велосипеді ну й звісно на автомобілі.

Отже, Туристичний інформаційний центр “Турінформ Закарпаття” Вам рекомендує під час перебування у Рахові, звернути увагу на наступні місця.

Своє знайомство з містом Рахів розпочніть одразу з залізничного вокзалу, куди можете приїхати з Харкова, Києва, Львова.

Залізничний вокзал Рахів

Уявіть собі, що в цих гірських умовах понад 125 років тому, тут вже курсували поїзди. Ділянка від Рахова до Ясіня була здана в експлуатацію у серпня 1895 року, з того часу тут ходили поїзди до міст Будапешт, Відень, Прага та Ужгород через Мармарощину, що нині підпорядкована Румунії. Зовсім поруч розташовано автовокзал, звідки є прямі рейси до Чеської республіки.

Потім зробіть зупинку на мосту, через річку Тиса. 

Рахів, міст через Тису

В залежності від пори року, тут ви можете відчути справжній екстрим – побачити стрімкі потоки могутньої річки Тиса. Міст через Тису з’єднує дві частини міста Рахів.

Що цікаво, за 3 кілометри від Рахова, недалеко від дорожнього знаку села Богдан, утворюється злиття двох річок: Білої та Чорної Тиси, що формують русло найдовшої притоки Дунаю – річки Тиса (довжину 962 метрів, а у Сербії, а саме у місті Тителі її води впадають у річку Дунай).

Храм Святого Іоанна Непомуцького

Пройшовши міст, ви побачите головну архітектурну пам’ятку міста Рахів – храм Святого Іоанна Непомуцького (споруда середини 19 століття). Головною прикрасою храму є баштовий годинник 1913 року

Історія храму якого починається з появою в місті Рахів римо-католицької громади, переселенців з Верхньої Австрії в 1782 році. На стіні храму є скульптура жертвам комунізму 1956 року (скульптор Михайло Колодко).

Пам’ятник Гуцулу у Рахові

Пам’ятник Гуцулу у місті Рахів

Це єдиний та тим самим унікальний пам’ятник гуцулам у світі. Зверніть увагу на те, як він вдягнутий. Це й традиційний кептар та бартка (топірець), та рішучість у дії, що говорить про оспіваний у легендах міцний дух гуцулів. Також тут ви побачите напис “Знаймо – хто смо”. Автор скульптури Юрій Гав’юк. Пам’ятник на центральній площі міста Рахів.

Куди піти у Рахові? 

Зверніть увагу на унікальні об’єкти, зокрема – , що популяризує елемент нематеріальної культурної спадщини Закарпаття високогірне вівчарство та продукт гуцульська бриндзя, традиції виготовлення якої незмінні вже майже 500 років.

Музей гуцульської бриндзі у Рахові

До ваших послуг, у приміщенні музею гуцульської бриндзі у Рахові:

Вас здивує поєднання традицій гуцулів та сучасних технологій, що доповнюється віртуальною реальністю та ефектом пристуності на полонині, посеред овець, вівчарів, краєвидів. Це вражає.

Турінформ Закарпаття рекомендує Вам підписатись на їх сторінку у мережі фейсбук та дізнатись про послуги музею гуцульської бриндзі у Рахові. Адреса музею: м. Рахів, вул. Шевченко 210, тел для довідки: 067 942 5302

Кінна прогулянка по околицям міста Рахів

кінна прогулянка Рахів

Подаруйте собі кінну прогулянку на двох чи для компанії з приятелями у Рахові, під час відпочинку в Закарпатті, це справжній драйв та позитивні емоції, неймовірні краєвиди.

У чому особливості кінної прогулянки?

Подробиці та бронювання по телефону: 0989441588, або 0931466290 (Михайло)

Побачити найвищі модрини України у місті Рахів – дендропарк «Буркут» 

парк Буркут Рахів

Рекомендуємо вам завітати до парку  культури і відпочинку, пам’ятку садово-паркового мистецтва місцевого значення де росте  найвищий екземпляр модрини європейської.

Тут же на території парку варто скуштувати води з мінерального джерела Буркут. Це природна газована вода. На гуцульському діалекті «буркут» — «той, що тече з-під землі». Скуштувати цю воду можна поблизу входу до парку «Буркут» і дорогою на Лису гору.

Музей екології гір місто Рахів

музей екології гір

Ще одне унікальне місце у Рахові, створено на базі Карпатського біосферного заповідника. Музей екології гір є унікальним еколого-освітнім та історико-культурним осередком в Карпатах, що створений у 90-х років минулого сторіччя, проте формування його експозиції триває до цього часу.

Музейна експозиція, яка займає понад тисячу квадратних метрів, складається з двох органічно поєднаних розділів – “Природні екосистеми Карпат” та “Історія природокористування в Українських Карпатах”. Проте формування його експозиції триває і до цього часу, завдяки людям які не байдужі до збереження культурної спадщини нашого краю.

Плануйте на свій візит на 1-2 години. Адреса: м. Рахів, вул. Красне Плесо, 77, довідка по телефону (03132) 2-29-14

Музей гуцульської різьби Юрія Павловича

музей гуцульської різьби

Тут ви можете побачити вирізьблені рукою майстра тарелі, бартки, свічники, роги, які є унікальними у своєму роді. Всі роботи тільки в одному екземплярі, адже різьбяр їх не продає, щоб вивершити одну цілісну енциклопедію Гуцульщини. Техніка виконання різноманітна — різьба, суха різьба, інкрустація бакунтом, мосяжними цвяшками, пацьорками, кісткою, перламутром.

Музей гуцульської різьби Юрія Павловича, відкрито за сприяння меценатів на першому поверсі готелю “Європа”.

Адреса музею: м. Рахів, ул. Миру, 42

Де поїсти у Рахові?

Далі ми рекомендуємо завітати на обід чи вечерю. Це може бути:

Де випити кави у Рахові?

Відпочинок у Рахові

Де зупинитись у Рахові? 

Пропонуємо вашій увазі перелік можливих місць для проживання:

Замовлення екскурсії по місту Рахів:

Туристичний інформаційний центр “Турінформ Закарпаття” рекомендує Вам декілька можливих та цікавих програм, для відпочинку та пізнавальних екскурсій у місті Рахів, які ви можете собі запланувати, а саме:

 

Джерело: Олександр Коваль, “Турінформ Закарпаття”.