Жодна екскурсія в Ужгороді не оминає міні-скульптури, що гармонійно вписались у ландшафт міста, та розповідають нам про історію, традиції, особливості краю.
Найзручніше місце, щоб почати екскурсію в Ужгороді, це площа Театральна, або площа Ш. Петефі, адже саме з цих місць, як правило розпочинають свою подорожі усі туристичні групи.
Автор ідеї встановлення міні-скульптур в Ужгороді, Михайло Колодко каже, що ці бронзові пам’ятники є такими собі міні-портретами цікавих, достойних історичних постатей, персонажів чи міфічних героїв, що у тій чи іншій мірі мали, чи мають вплив на наш край.
За словами автора, однією з цілей, яку він та група однодумців переслідує, це повернути Ужгороду його самобутність, частку його історії, зробити його це прекраснішим і цікавішим містом, ніж він є зараз.
Міні-скульптура Миколайчика
Дана міні-скульптура є першою з подібних робіт, та символізує помічника Св. Миколая. Відкриття міні-скульптури відбулось 19 грудня 2010 року, під час святкування дня Св. Миколая в Ужгороді.
Кажуть, якщо потерти носик міні-скульптурки Миколайчика, та загадати бажання, то воно обов’язково збудеться. Головне вірити у нього.
Міні-скульптура Статуя Свободи в Ужгороді
Найменша в світі статуя Свободи, встановлена в обласному центрі Закарпаття місті Ужгород 20 липня 2011 року. Оригінальну скульптуру виготовив скульптор Михайло Колодко. Скульптуру встановили на парапеті Пішохідного мосту, перехід на Слов’янську Набережну.Її висота 30 сантиметрів, вага 4 кілограми.
Скульптурна жінка символізує любов закарпатців до всього неповторного та оригінального, та є найменшою скульптурою статуї Свободи у світі, до того ж діючим маяком.
Міні-скульптура Ференца Ліста
Міні-скульптура на честь угорського композитора, Ференца Ліста, що розпочав свою творчу діяльність на території сучасного Закарпаття.
Міні-скульптуру зроблено з бронзи, висота до 20 сантиметрів, встановлено на повороті вул. Фединця та площі Жупанатської. Раніше скульптура була встановлена поруч з будівлею Закарпатської обласної філармонії 7 травня 2012 року.
Міні-скульптура пароплава «Карпатія»
Знаходиться на перилах річки Уж, пл. Театральна, поруч з скульптуркою Миколайчика. Це прототип справжнього пароплава «Карпатія», що був побудований у 1903 році (компанія «Кунарда Лайн» (англ. Cunard Line). Це судно першим прийшло на допомогу та врятувало частину пасажирів «Титаніка».
Міні-скульптура Солдат Швейк
Слід зазначити, що міні-скульптура Швейка розміщена на історичому шматку перил, Київської набережної. Саме у тому місці, де є сліди Другої світової – отвори від куль. Цікаво, що мініатюрний вояк Швейк тримає у руках, не зброю, а кнедлик, це традиційна чеська страву з тіста. Але у бронзової скульптури і кнедлик – з бронзи.
Швейк дивиться кудись у бік Карпат, або просто віддає честь. Відоме гасло, яке символізує Швейка каже, що “Швейк, це солдат, що приносить мир”.
Міні-скульптура, вузел Кротона
Оригінальна та цікава міні-скульптура, це зав’язаний вузол на перилах Київської Набережної, уздовж річки Уж. Скульптура символізує знаного силача, закарпатського походження Івана Фірцака-Кротона. Він же – персонаж улюбленої дітлахами книги Олександра Гавроша – Іван Сила.
Міні-скульптури їжачків
Скульптурна композиція їжачків, що є символом чеського міста Їглава (край Височина, Чеська республіка), яке є містом-побратимом Ужгорода відкрили до днів “Тиждень чеської культури в місті Ужгород”, у травні 2013 року.
Вона розташована у самому кінці залізної огорожі Київської набережної, якщо йти у сторону транспортного мосту (поруч з ЗОШ №5). Дана композиція, це спільна робота коваля Василя Криванича та скульптора Михайла Колодка (автора ідеї).
Міні-скульптура: Джон Лорд
Пам’ятник рок-зірці було відкрито 27 листопада 2014 року. Автором пам’ятника є ужгородський скульптор Михайло Колодко. публічна міні-скульптура Джон Лорд в Ужгороді зображений у нестандартній формі, спиною до глядачів.
Скульптура розташована на набережній річки Уж, поруч з приміщенням ЗОШ №1.
Міні-скульптура, пам’ятник художнику Глюку
Скульптурна композиція, що присвячена творчості видатного закарпатського художника Гаврила Глюка був відкритий у листопаді 2012 р., з нагоди сторіччя митця. Скульптура є мініатюрним зображенням художника, який за кермом автомобіля “Вілліс” у Карпати, ескізом відомої картини «Лісоруби», яка свого часу принесла митцю світове визнання на Всесвітній художній виставці у Брюсселі. На задньому сидінні авто – мольберт, який підказує, що кермує автівкою саме художник.
Схематично розташування скульптур можна побачити на мапі міста Ужгород.