Турінформ Закарпаття

Новини Закарпаття

Християни західного обряду сьогодні святкують Святий Вечір

By Олександр Коваль

December 24, 2012

Католицьке Різдво відзначається в 145 країнах світу католиками і протестантами в ніч з 24 на 25 грудня. Часто на Срібній Землі свято ще називають «угорським Різдвом». Справа втому, що римо-католиків найбільше серед угорськомовного населення.

У 320 році нашої ери Папа Юліус Перший, єпископ Риму, оголосив 25 грудня офіційною датою святкування дня народження Ісуса Христа. У XIII столітті, за часів святого Франциска Асизького, з’явився звичай виставляти в храмах для поклоніння ясла, в які поміщається фігурка Дитятка Ісуса. Згодом ясла стали ставити не тільки в храмі, а й в будинках перед Різдвом.

Характерним елементом свята Різдва є звичай встановлювати в будинках вбрані ялинки. Ця язичницька традиція зародилася у німецьких народів, в обрядовості яких ялина була символом життя і родючості. З поширенням християнства серед народів Центральної та Північної Європи прикрашена різнокольоровими кульками ялина знаходить нову символіку: її почали встановлювати в будинках 24 грудня як символ райського дерева з рясним плодами.

Як у всіх західних країнах так і на Закарпатті Різдво для Християн – родинне свято. Напередодні всі з’їжджаються в один будинок: батьки, діти, двоюрідні брати і сестри, тітки, дядьки, бабусі і дідусі. У Святвечір, після вечірньої меси, родина збирається за пісним столом. На Різдво католики застеляють стіл білою скатертиною і ставлять свічечку. Обов’язковим атрибутом є оплатки, якими вони обмінюються під час вечері. Це тоненькі шматочки білого хліба, на яких намальовані релігійні сюжети. На вид оплатки схожі на чіпси.

При копіюванні матеріалів, посилання на Турінформ Закарпаття обов’язкове.

 Орест Когут, для порталу “Турінформ Закарпаття

Читайте також:

Фестивалі Закарпаття

Що робити в Закарпатті

Що побачити в Закарпатті