Користь колагену

Турінформ Закарпаття

Поради

Користь колагену: чому для здоров’я нашого організму важливий цей білок

By Олександр Коваль

March 21, 2024

Колаген — важливий білок, який необхідний для підтримки здоров’я суглобів та еластичності шкіри. Загалом він складає приблизно 75% нашої шкіри та 33% білка у всьому тілі. Його нестача викликає проблеми зі здоров’ям на кшталт крихкості кісток чи появи ознак старіння. Пропонуємо дізнатись більше про властивості колагену, його користь та джерела.

Колаген та його синтез в організмі

Колаген виробляє наше тіло природним шляхом через поєднання амінокислот — будівельних блоків білків, джерела яких можна знайти у різних продуктах. Для синтезу колагену необхідні такі речовини:

Варто враховувати, що з віком колаген піддається руйнуванню, а організм вже не може виробляти його у достатній кількості. Особливо гострою є ця проблема у жінок після менопаузи. Саме тому на допомогу приходять спеціальні харчові добавки, у складі яких міститься цей білок.

Корисні властивості колагену

Колаген — справжня чарівна паличка для нашого здоров’я. Достатня кількість білка в організмі забезпечує:

Колаген допомагає схуднути — білок контролює апетит. Він покращує еластичність та тонус шкіри, що дозволяє покращити зовнішній вигляд при схудненні;

Види колагену та харчових добавок

В нашому тілі міститься багато типів колагену: понад 29. Наприклад, тип І сприяє зміцненню шкіри, кісток та сухожилля, тип ІІ утворює гнучкий хрящ та сприяє підтримці суглобів, тип ІІІ присутній у внутрішніх органах, м’язах та кровоносних судинах.

Більшість колагенових добавок містять перші три типи, оскільки вони є найпоширенішими у нашому тілі. Зазвичай у складі таких препаратів легкозасвоювана форму колагену — гідролізований білок. Оскільки такий колаген розбивається на більш дрібні фрагменти, він не тільки краще засвоюється нашим організмом, але й починає швидше діяти.

Харчові добавки представлені у вигляді таблеток або капсул, які призначені для перорального прийому. Колаген у порошку також дуже поширений. Його можна додавати до складу різних напоїв або просто розчиняти у воді. Рідкі харчові добавки є не менш популярними та дуже практичними у вживанні.

Колагенові добавки виготовляють, використовуючи різні джерела:

Який варіант обрати, варто вирішувати індивідуально. Загалом перед вживанням рекомендується звернутись до лікаря та проконсультуватись з ним.

Харчові джерела колагену

Щоб покращити виробництво колагену природнім шляхом, варто додати до раціону здорову їжу. Не треба забувати, що для забезпечення цього процесу тіло поєднує гліцин, пролін з вітаміном С та мінералами. Саме тому важливо додати до раціону продукти, до складу яких входять перераховані поживні речовини. Наприклад, для забезпечення організму вітаміном С, цинком та міддю треба вживати цитрусові, помідори, листову зелень, капусту, молюски, горіхи та цільні зерна.

Також особливу увагу слід приділити кістковому бульйону. Оскільки він чимало часу проварюється, то у процесі витягується колаген із кісток та шкіри, що корисно для підтримки вашого здоров’я.

Чудовим джерелом колагену є риба зі шкірою. Крім того, така їжа насичена жирними кислотами Омега-3 та вітаміном Д. М’ясо курки містить чималу кількість сполучної тканини. Найкращим джерелом колагену є курячі ніжки. Тому обов’язково включіть їх до свого раціону. Не менш корисним в цьому плані є й червоне м’ясо, особливо грудинка.

Веганам та вегетаріанцям рекомендується робити акцент на вживанні фруктів та овочів, які мають високий вміст вітаміну С. Саме ця поживна речовина сприяє виробництву колагену вашим тілом.

Звичайно ж, не слід нехтувати продуктами, які мають високий вміст білка. Саме вони сприяють виробництву колагену, оскільки у своєму складі містять амінокислоти. Зазвичай до них належать яйця, бобові, а також молочні продукти.