Лечо – блюдо угорської кухні, популярне в кулінарії Закарпаття, в основу рецепта лечо входить болгарський перець, помідори і цибуля.
Тому, ми на порталі «Турінформ Закарпаття» продовжуємо нашу рубрику улюблені страви закарпатської кухні. На цей раз подам Вам рецепт лечо на зиму. Лечо є популярним видом консервації овочів на зиму, традиційно в Закарпатті консервація лечо це можливість порадувати себе в зимовий період улюбленими овочами.
В осінній період, коли на ринках багато овочів, жителі нашої області дістають свої рецепти приготування лечо і починають цікавий процес приготування улюбленого блюда кухні Закарпаття на зиму.
Список продуктів для лечо:
- Болгарський перець солодкий – 2 кг
- Цибуля ріпчаста – 1 кг
- Помідор – 2 кг
- Олія – 150 г
- Сіль – 2 ч.л.
- Цукор – 4 ст.л.
- Перець чорний горошком – 1 ч.л.
- Перець запашний горошком – 4 шт.
- Лавровий лист – 2 шт.
- Оцет 9% – 3 ст.л.
Кухня Закарпаття пропонує один з рецептів приготування лечо на зиму:
Крок 1. Готуємо овочі, вибираємо стиглі і соковиті овочі, ретельно перебираємо і миємо;
Крок 2. Помідори подрібнюємо. Хтось рекомендує помідори очистити від шкірки. Для цього потримайте їх в окропі 3-4 хвилини, це полегшить процес.
Крок 3. Ріжемо цибулю півкільцями
Крок 4. Перець ріжемо соломкою. Зверніть увагу, рекомендують обов’язково очистити перець від насіння, щоб воно потім не заважало в готовій страві. Нарізати перці потрібно вздовж великими смужками. Один перець можна розділити на 4-6 частин.
Крок 5. Додаємо сіль, цукор, масло, перець чорний і запашний, лавровий лист
Крок 6. Варити овочеву суміш орієнтовно 1 годину. Після кипіння 30 хв помішуючи.
Крок 7. Свіжу зелень варто додавати в лечо за 5 хвилин до готовності. А ось сушену можна додавати відразу.
Крок 8. В кінці процесу приготування лечо слід додати оцет, розлити лечо в банки (банки 0,5 – 1 літр) і закрити гвинтовими кришками або закатати.
Готове лечо можна відразу подавати до макаронів, м’яса, риби або в якості окремої закуски.
Що цікаво? В Закарпатті настільки люблять лечо, що традиційно проводять фестиваль серед кулінарів, де відбуваються змагання, конкурси на приготування кращого лечо.