Гітара – унікальний музичний інструмент, який із початку своєї появи до сьогоднішнього часу викликає великий інтерес, захоплення у різних вікових категорій населення.
Гортаючи сторінки історії, зазначимо, що перші гітари виготовлялися із цільного дерева, а струни − із жил тварин. Наразі матеріали і технології виробництва інші, змінилася конструкція корпусу, грифа, кріплень струн. З’явилися металеві струни. Стало можливим підключити інструмент до електрики і цей різновид став називатися електроакустична гітара. Зазвичай інструмент з’єднується шнуром з колонкою-підсилювачем, яка допомагає створити різноманітні, в залежності від моделі, звукові ефекти. Вони надають звуку різного забарвлення.
Відбувається заломлення звуку в різних напрямках та виникає специфічне, оригінальне і надзвичайно гарне звучання. Таку гітару можна підключати до стаціонарного комп’ютера або ноутбука та робити обробку музики в різних програмах. Але чи підходить така гітара для початківця. Фахівці все ж радять добре подумати і отримати професійну консультацію перед тим, як вибрати гітару, та купити свою першу гітару.
Рекомендації щодо вибору гітари
Основні питання, як вибрати гітару? Ці питання виникають практично у всіх, однакові і на відповіді, пошук потрібної інформації, сумніви щодо вибору витрачається дуже багато часу. Тому часто фахівці зі свого великого і багатого досвіду роботи з багатьма провідними брендами гітар, марок і моделей і враховуючи найпопулярніші запитання рекомендують таке:
- Вибирати інструмент потрібно у магазині музичних інструментів чи магазині гітар, до прикладу «Гітарний дім». Експерти з десятирічним досвідом компанії запропонують саме те, що потрібно, але вибір інструментів у такому магазині надзвичайно великий. Тому хороша професійна порада + різноманіття вибору і оптимальний вибір забезпечений.
- При виборі потрібно звертати увагу на ціну. Останнім часом все більше з’являється зовсім дешевих за вартістю дуже низької якості екземплярів, у яких, крім поганої якості, не дотримано необхідних розмірів корпусу, ширини грифу та інших важливих моментів. В основному корпус найдешевших моделей гітар роблять із липи. Оскільки деревина у липи м’якша за структурою, то і звук буде більш глухий, а корпус більш схильний до деформації. Зазвичай такі гітари служать не довго і навчатися на них грати буде складно.
- Важливе значення має якість, яка безпосередньо прямо пропорційно залежить від ціни, радує звучанням та зручністю гри. Такі інструменти виробляють відомі виробники. Це в першу чергу якісні матеріали, які пройшли контроль якості та гарантують комфортне навчання.
- Вибір моделі інструменту. Часто він полягає між класичним і акустичним варіантом гітари. Поради вчителів різняться. Деякі фахівці рекомендують почати з нейлонових виробів, оскільки новачкові з пальцями, які не знають мозолів, буде легше їх затискати. Однак не варто зважати на ширину грифа та інші характеристики профілю гітари. Наприклад, на багатьох класичних інструментах з нейлоновими струнами гра акордами через широкий гриф здатна перетворитися на доволі тяжке завдання для недосвідченого гітариста. У той же час якісно виконана гітара з металевими струнами може бути відрегульована відповідно до рівня початківця: профіль грифу такої гітари не викликає жодних незручностей при формуванні та взятті акордів початківцями.
При виборі візьміть на озброєння просту формулу, що нагадує про важливість трьох основних доданків успіху для гітариста: Ваші музичні здібності + Форма корпусу + Дерево = звук гітари.
На наш погляд, саме ці три складові найбільше впливають на гітарне звучання. І, як бачите, на перше місце ми поставили виконавську майстерність гітариста. Адже якою б гарною не була гітара, тільки стиль музиканта подарує звучанню справжню красу та самобутність!