Представники музеїв Закарпаття зібрались на спільну нараду, за ініціативи Закарпатської туристичної організації, з метою пошуку нових рішень та створення нових продуктів.
Як повідомляє “Турінформ Закарпаття”, 21 лютого 2022 року, у примщенні Закарпатського обласного художнього музею ім. Йосипа Бокшая, за ініціативи Закарпатської туристичної організації було проведено збори представників музеїв Закарпатської області. Участь прийняли представники 21 музею, з різних частин Закарпатської області.
Музеї Закарпаття будуть разом розвивати туристичну привабливість
Федір Шандор, президент Закарпатської туристичної організації наголосив про ключову роль музеїв в туристичному продукті Закарпаття. Але ми розуміємо, що масовий турист усе менше цікавиться музеями, через це, ми повинні по іншому представляти та подавати Інформацію.
Олександр Шершун, голова Асоціації фахівців туристичного супроводу Закарпаття наголосив, на важливості узгодження певної програми музеїв для туристів під потреби та запити туроператорів. Наголошено на важливості проведення спільних навчань, разом з екскурсоводами. Окремий акцент, що наголошувався, це підвищення рівня якості послуг та конкурентність музеїв на ринку, через синхронізацію дій.
Також очікується створення Асоціації музейних гідів Закарпаття, з відповідними можливостями розвитку потенціалу. Це і підвищення кваліфікації, захисту інтересів музейних гідів на ринку туристчиних послуг.
Нові партнерства у новому туристичному сезоні
Олександр Коваль, керівник “Турінформ Закарпаття”, викладач факультету туризму УжНУ, наголосив на важливості комунікацій між музеями Закарпаття. Комунікацій, як у професійному середовищі, щоб ті, хто працюють з туристами краще розуміли краще культурну цінність спадщини, що представлена в музеях. Кожен музей, у цей цифровий світ, повинен збільшити кількість якісного контенту про свої послуги, цінність культурної спадщини, працювати з цільовими аудиторіями та формувати їх прихильність.
Важливо, щоб кожен музейний заклад у громадах Закарпаття, став візитівкою свого міста, громади, села та краю загалом. Ми маємо пишатися цим культурним надбанням. Тому надзвичайно важливо, що б у своїх бюджетах, громади Закарпаття приділяли увагу культурній спадщині та музейним закладам. Разом з тим, музеї краю повноцінно формували привабливість громад, та ставали місцем для візиту від Ясіня до Ужка.
Загалом на зборах, були присутні представники 21-го музею Закарпаття, починаючи з Рахова, Перечина, Чинадієва, Колочави, Іршави, Мукачево, Свалявщини та звісно усі музеї Ужгорода. Участь прийняли представники ужгородської міської влади.