Бурий ведмідь

Турінформ Закарпаття

Що побачити

Найбільший хижак України – бурий ведмідь у НПП Синевир

By Олександр Коваль

September 11, 2022

Найбільший хижак України – бурий ведмідь, його можна побачити під час перебування на території Закарпатської області, якщо відвідати НПП Синевир.

Найбільший хижак України – бурий ведмідь

Бурі ведмеді – фото Oksana Stets

Усі туристи, що обирають відпочинок в Закарпатті та їдуть на територію національного природного парку “Синевир”, по дорозі до найвідомішого озера українських Карпат, можуть завітати в гості до найбільших хижаків України – бурих ведмедів, що перебувають у Центрі реабілітації бурих ведмедів.

В Реабілітаційному центрі бурих ведмедів, на території НПП Синевир, кожен охочий може побачити на власні очі найбільшого хижака України – бурого ведмедя. Тут же можна спостерігати за їх поведінкою, побачити, як вони граються на майданчиках, спілкуються між собою, а також як купаються в басейні.

Місце в Карпатах, де відтворені природні умови для реабілітації бурих ведмедів

Бурі ведмеді, фото: Валерія Мікульська

На території парку Синевир, з 2011 року працює найбільший в межах України Центр реабілітації бурих ведмедів. Територія, яку обрали для такої відповідальної місії, за своїм ландшафтом та кліматичними умовами, найкраще відповідає природному середовищу проживання ведмедів.

Вольєр Центру реабілітації бурих ведмедів розмістили у лісі та створили максимально природні умови їх перебування, зі штучними водоймами та навіть барлогами, для зимового сну. Але скажемо одразу, не усі ведмеді взимку зимують, то ж чекають на гостей коло паркану.

Вольєр, що відгороджує бурих ведмедів від гостей. Фото Ісаєнко Катерина

 

Раціон у Центрі реабілітації складено згідно потреб, та повноцінного харчування бурого ведмедя. Як видно на плакаті вони їдять, як овочі так і фрукти, м’ясо. Зверніть увагу, що ви можете допомогти працівникам НПП Синевир, адже коштів на харчування диких тварин завжди не вистачає, у Центрі ви маєте змогу оплатити благодійний внесок.

Щоденне меню ведмедів дозволяє їм отримувати необхідні мікроелементи та вітаміни, що забезпечує їх розвиток, ріст. Зверніть увагу, що категорично заборонено годувати ведмедів власною їжею. Але ви можете купити спеціальне харчування на території.

Вам буде також цікавою інформація – Туристичні місця, маршрути НПП Синевир:

Туристичний інформаційний центр “Турінформ Закарпаття” рекомендує вам відвідати НПП Синевир, заплануйте на своє перебування 2 – 3 дні, що б краще зрозуміти природну цінність, традиції та культуру жителів гір.