Подорожуючи на Закарпаття зі сторони Львівської області, і якщо їхати потягом, автомобілем, чи автобусом, то наступна станція після міста Свалява, буде ст. Санаторій “Карпати”, а колись Палац Графа Шенборна.
Оскільки автомобільна дорога на цій дільниці, йде поруч з колією залізниці, що омивається річкою Латорицею, то неможливо не помітити давню споруду залізничної станції Палацу графа Шенборна. Вона споруджена в кінці ХІХ ст. й має, так званий, романтичний стиль архітектури.
Палац Графа Шенборна
По праву сторону від залізничної станції станції, на карпатських схилах (висота 400м над рівнем моря) розташований Замок, або палац графа Шенборна, хтось називає його мисливський замок.
Ось істинної краси замок, в якому втілені всі наші уявлення про стародавні, прекрасні споруди. У порівнянні з іншими Замок Шенборна, який знаходиться на Закарпаті, є свого роду твором мистецтва того часу, коли він був побудований. Тут прекрасна паркова місцевість, яка відрізняється своєю красою і незвичністю.
Палац побудований згідно найкращих традицій, місце історичних подій, зустрічей, що звичайно ж, формує чудовий настрій.
На даний момент, на території палацу розташований санаторій Карпати. Цей санаторій рекомендований хворим на серцево-судинні захворювання. Утворений він був в 1946 році.
Частина Австро-Угорщини на Закарпатті
Замок належав власникам Мукачево-Чинадієвскої домінії графам Шенборнам-Бухгайм, які полювали в цих місцях і потім збудували це диво.
За архівними даними та описами істориків замок колись всередині був прикрашений мисливськими трофеями.
Всередині було неймовірна кількість кімнат та камінів – 52. До речі вікон у замку 365, а входів – 12 . Нічого не нагадує?
Замок збудований так, щоб у ньому можна було гарно відпочити після вдалого полювання.
На щастя, зовні все більш-менш збереглося, включаючи і два зовнішніх чавунних барельєфа. А ось усередині звичайно гірше. З інтер’єрів збереглося те, що тепер називається бібліотекою, там зберігся дерев’яну стелю, прекрасний камін, оздоблення вікон. Крім того, красиві дерев’яні сходи охороняють спокій власників геральдичним левом.
Ну і звичайно дерев’яна люстра, що висить у холі там, де раніше був головний вхід.
Окремо слід відзначити водойму на території палацу. Озеро у формі кордонів Австро-Угорської імперії.
До зустрічі на Закарпатті.
Вам буде також цікавими наступні публікації від Туристично інформаційного центру “Турінформ Закарпаття”:
Що робити та як планувати відпочинок в Закарпатті
Що побачити під час відпочинку в Закарпатті
Оригінальні та авторські екскурсії Закарпаття