Турінформ Закарпаття

Що побачити

Карстовий міст, печери та букові праліси Карпат

By Олександр Коваль

October 02, 2014

Якщо Ви коли не будь чули про місто Тячів, то Вам також слід знати більше, про цікаві туристичні об’єкти котрі розташовані поруч та створюють відпочинок в Закарпатті ще різноманітнішим.

Отже, на відстані 50 кілометрів, проїхавши по гірським дорогам, Ви потрапляєте у село Мала Уголька, де з лісництва (не забудьте зареєструватись та сплатити збір) починається стежка до надзвичайно цікавого об’єкту – Карстовий міст, що розташований посеред старого лісу.

Подорожуючи у верхів’я ріки Мала Уголька, ми потрапляємо до унікальної природної екосистеми, на сьогодні це один з небагатьох у Європі осередків букових пралісіві. Даний ліс впродовж останніх 3-4-х тисячоліть, з часу появи бука у Карпатах, ніколи не зазнав втручання людини. Сьогодні букові праліси, це одне з природних чудес України, та внесено у перелік пам’яток ЮНЕСКО.

Територія верхів’я Малої Угольки знаходиться під охороною Карпатського біосферного заповідника.

 Що треба знати про Карстовий міст:

  1. Перш за все надзвичайно унікальний об’єкт, що розміщений посеред найбільшого у Європі букового пралісу;
  2. Карстовий міст, це одна з старовинних, природних кам’яних пам’яток Закарпаття.
  3. Місце дуже цікаве та незвичне, адже міст знаходиться під горою, на 3-х опорах, немов трьох ногах. Насправді це дві взаємно перпендикулярні арки, велика та мала;
  4. Карстовий міст – розташований на горі, то ж це немов оглядовий майданчик на долину Малої Угольки, а внизу присілок Кичерело. З лівого боку знаходяться безіменні скали, а ще лівіше видно гору Менчул;
  5. Поруч окрім букових пралісів ростуть реліктові дерева, такі як тис ягідний. Дане дерево було широко поширене в Карпатах, ну й розумієте звідки походить назва річки Тиса та населених пунктів Тисовець, Тисмениця.

Як виник Карстовий міст?

Науковці кажуть, що Карстовий міст, це залишки вапнякової скелі. Вапняки тут утворились, ще у далекому юрському періоді, понад 150 мільйонів років тому, коли на теренах теперішніх Карпат, вирували хвилі океану Тетіс. Ці ж скелі розмила вода, за останні сотні тисяч років, стікаючи по її схилам до найближчих річок, таке ж і утворення печер, в околицях. А вже з часом, інші природні стихії вітер та вода, зробили свою роботу – відшліфували поверхню Карстового мосту, тим самим сформували сьогоднішній вигляд.

Що побачити ще в околиці Карстового мосту?

Як дістатися: спочатку потрібно доїхати автомобілем до села Мала Уголька, проїхати через усе село до самого кінця дороги й адміністративної будівлі біосферного заповідника. Далі тільки пішки, підйом по екологічній стежці. На карті вказано початок маршруту.

Довідкова інформація та подробиці:

Туристично-інформаційний центр “Букові праліси – об’єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО” Мала Уголька Закарпатська область Україна

Адреса: с. М. Уголька, Карпатський біосферний заповідник

Телефон: (03132) 2 21 93, (096) 630 41 16.

Читайте також: Тячівський район: Буштино та парк льодовикового періоду