Warning: getimagesize(http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/60/Center_of_Europe1.JPG): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden. Please comply with the User-Agent policy: https://meta.wikimedia.org/wiki/User-Agent_policy in /home/cihhswty/domains/tourinform.org.ua/public_html/wp-content/plugins/fb-instant-articles/vendor/facebook/facebook-instant-articles-sdk-extensions-in-php/src/Facebook/InstantArticles/AMP/AMPArticle.php on line 927
Рахівщина – географічний центр Європи

Турінформ Закарпаття

Що побачити

Рахівщина – географічний центр Європи

By Олександр Коваль

March 07, 2010

Географічний центр Європи знаходиться безпосередньо в Закарпатті, у селі Ділове, в Рахівському районі, поблизу від відомого Карпатського біосферного заповідника, на березі річки Тиса біля кордону з Румунією.

Тут стоїть стела з геодезичним знаком на якому латинською мовою написані слова, що позначають наступне:

 

“Постійне, точне, вічне місце. Центр Європи встановлений в 1887 році, місце вимірювань дуже точно за допомогою спеціального апарату зі шкалою меридіанів та паралелей, виготовленого в Австро-Угорщині”.

Місто в географічному центрі Європи.

Місто Рахів є адміністративним центром Рахівського району, Закарпатської області. Історія датує заснування міста Рахова 1447 роком, хоча згадка про це поселення виникло ще в 910 році. Місто Рахів знаходиться на висоті 430 метрів над рівнем моря у гірському котловані, у самому центрі Українських Карпат. Він займає стратегічне місце на українсько-румунському кордоні. Рахівщина володіє справжнім екологічним феноменом і дуже потужним природо-ресурсним потенціалом. Тут знаходиться найвища гора на Україні – Говерла (2061 метр) та всі шість вершин Українських Карпат, що піднімаються вище 2000 м над рівнем моря. Тут знайдено 82 джерела мінеральних вод, росте близько 300 видів лікарських рослин, зустрічається майже половина видів рослин і тварин, занесених до Червоної Книги.

У Рахівському регіоні бере свій початок одна з найбільших приток Дунаю – річка Тиса. Протікаючи по просторах Європи, вона забезпечує населення України, Румунії, Угорщини, Словаччини, Сербії прісною чистою водою.

Місто Рахів розкинувся в самій високогірній частині Карпат. Гори, що оточують Рахів, багаті корисними копалинами. Тут видобувають будівельний камінь, мармур, піщаники, залізну руду та інші копалини.

Завдяки своєму географічному розташуванню, унікальній природі і самобутній гуцульській культурі, Рахів з давніх часів носив назву “Гуцульський Париж”. Тепер це місто відоме як один з найбільш популярних туристично-рекреаційних центрів України з досить розвиненою індустрією відпочинку.

Казкова природа з гірським ландшафтом створила прекрасні умови для цікавого відпочинку на Рахівщині. Багатьох гостей залучили і зачарували живописні стежки, що ведуть у гори до “живої” лікувальної воді мінеральних джерел, яких у цьому районі налічується понад 80. Наповнює силою і здоров’ям ароматний хвойний цілюще повітря.

Незабутніми є фестивалі та святкування, фестиваль: «Берлибаський банош», у 2009 році кількість учасників понад 7 тисяч чоловік. Фестиваль “Гуцульска бринза”, у 2009 році, учасників понад 30 тисяч чоловік. Фестиваль “Гуцульска ріпа”, у 2009 році учасників.

Понад 20 видів картопляних страв було представлено на закарпатському фестивалі “Гуцульська ріпа”. Таким чином жителі села віддають шану головному продукту цих місць, а гості та туристи Закарпаття мають можливість насолоджуватись кулінарними традиціями.

“Турінформ Закарпаття”