Іноді буває складно перебороти себе та почати говорити іноземною. Причин для цього декілька: «мене не зрозуміють», «у мене поганий акцент», «я не так добре знаю цю мову». Але як тоді починати говорити? Для цього потрібно розібратися зі своїми страхами, побороти мовний бар’єр та приділяти більше уваги саме вивченню розмовної англійської.
Мовний бар’єр — перешкода розмовній англійській?
«То мовний бар’єр — не міф?». На жаль ні. Так називають певну перешкоду, з якою зіштовхуються ті, хто недостатньо володіє мовою для ефективного спілкування та розуміння інших. Також це може бути й психологічний фактор, коли людина соромиться своєї розмовної англійської, тому боїться вступати в діалог.
Мовний бар’єр проявляється по-різному, але труднощі з вимовою, нездатність виразити свої думки або граматичні помилки зустрічаються в цьому випадку найчастіше. Але що зробити, щоб подолати цей мовний бар’єр? Ось декілька порад:
Вивчайте мову систематично: самостійно або завдяки репетиторам. Практикуйте мову в реальних ситуаціях, спілкуючись з нейтівами. Пам’ятайте головне правило: чим більше ви практикуєте, тим більше впевненості ви набудете.
Читайте вголос іноземною. Так, звучить ніби дивно, але це теж неабияка практика своєї вимови. По-перше, ви там будете чути себе та по можливості коригувати. По-друге, це класний варіант практики на перших етапах, якщо ви ще соромитесь розмовляти з іншими людьми.
Розширюйте свій словниковий запас та вчіть граматику. Розмовна англійська повинна бути легкою та вільною. А щоб ви могли підтримати будь-яку розмову, запитати щось бентежливе або розповісти про своє хобі — потрібно розвивати навички говоріння.
Переборіть страх зробити помилку. Перепитуйте, ставте уточнювальні запитання, попросіть повторити сказане — вас обов’язково підтримають та допоможуть зрозуміти співрозмовника. Будьте впевненіші у своїх вміннях!
Як швидко підтягнути розмовну англійську: дієві способи самостійного вивчення
Якщо ви вчите іноземну самостійно, то тут можете знайти курси розмовної англійської мови онлайн, які допоможуть швидше покращити свої знання та навички. А зараз топ порад для вашої іноземної:
- Слухайте іноземну музику. Ви це і так робите? Супер! Звертайте увагу на текст, витягуйте з нього невідомі слова та фрази, щоб розібрати їх та запам’ятати. А якщо ви любите караоке, то це ще один спосіб потренувати вимову та провести вільний час із користю.
- Промовляйте вголос свої дії. Наприклад, «я п’ю чай» — «I’m drinking tea». Це дуже дієва ігрова вправа, яка допоможе з часом легше сприймати іноземну та навчить використовувати розмовну англійську.
- Дивіться фільми та серіали із субтитрами. Для початку оберіть те, що ви вже дивились, щоб легше було розуміти діалоги героїв.
Вивчення розмовної англійської мови — це квиток у ваше вільне володіння іноземною. Хіба не круто вміти донести свої думки, спокійно поговорити про улюблений заклад та нарешті почати дивитися фільми в оригіналі? Впевнені, що про це мріє кожен. Успіхів у навчанні та покращенні навичок говоріння!