Руслана Вовчанська

Турінформ Закарпаття

Поради

Руслана Вовчанська: як подружитись з бухгалтерським обліком та звітністю

By Олександр Коваль

March 26, 2024

У світі фінансового управління і бухгалтерського консалтингу ім’я Руслани Вовчанської — маркує точку, де зустрічаються майстерність та стратегія, простота у складних речах та довіра.

Руслана Вовчанська — професіонал, який не просто веде баланси й рахунки, але й творить фінансову симфонію, де кожна нота звучить точно й виразно. Завдяки своєму відданому підходу та глибокому розумінню потреб клієнтів, Руслана зуміла підняти бухгалтерський консалтинг на новий рівень.

У нашому інтерв’ю Руслана розповідає про бухгалтерський облік, розкриває таємниці фінансового успіху, що сприяють розвитку бізнесу та громадських організацій. Читайте про особливості обліку у секторі фізичних осіб, підприємств, грантів на підтримку ініціатив та громадських організацій, де кожен хід — це крок до успіху, а кожна порада — це ключ до фінансової стабільності.

Що ви рекомендуєте тим, хто хоче зареєструватись платником податків? Які основні відмінності в оподаткуванні фізичних осіб підприємців на єдиному податку порівняно з юридичними особами на єдиному податку?

Перш за все потрібно визначитись із видам діяльності, адже є обмеження при перебуванні на спрощеній системі оподаткування, визначитись із формою, у якій хочуть зареєструватись, а саме чи то юридична особа чи фізична особа підприємець, розрахувати обсяг надходжень на перших порах та чи будуть наймані працівники.

Від обраних видів діяльності та обсягу надходжень буде залежати чи можливо обрати спрощену систему оподаткування, кількість найманих працівників у фізичної особи підприємця впливає на вибір групи платника єдиного податку.

Що стосується відмінностей в оподаткуванні фізичних осіб підприємців на єдиному податку порівняно з юридичними особами на єдиному податку, то юридичні особи можуть обрати тільки третю групу зі ставкою 5% від надходжень (якщо не платник ПДВ) або 3% (якщо платник ПДВ).

Фізичні особи підприємці  платники єдиного податку, крім третьої групи, можуть також обрати 1 або 2 групу зі сплатою фіксованої суми єдиного податку в місяць (302,80 грн. та 1420 грн. відповідно).

Які особливості, труднощі бухгалтерського обліку громадських організацій в Україні?

З досвіду можу сказати, що це:

Ці аспекти можуть створювати певні труднощі для бухгалтерів громадських організацій, але з правильним плануванням і використанням відповідних інструментів вони можуть бути успішно подолані.

Руслана Вовчанська у процесі роботи

Які стратегії ви використовуєте для оптимізації податкового навантаження для клієнтів, які оподатковуються за спрощеною системою?

Головне стежити за обсягом надходжень і реагувати на його зміни. Розрахувати податкове навантаження на кожній групі спрощеної системи оподаткування і обрати найкращий для клієнта.

До прикладу, на початку роботи деяким фізичним особам підприємцям, буває краще вибрати 3 групу зі ставкою 5% від обсягу надходжень, ніж 2 групу із фіксованою ставкою єдиного податку 1420 грн. (відкрився ФОП, до прикладу, онлайн магазин, місячний обсяг надходжень менше 28 тисяч гривень, тож на 3 групі податок, що складає 5% від обсягу надходжень, буде менше 1420 грн., що є фіксованим розміром єдиного податку на другій групі).

Також важливим є моніторинг законодавства щодо використання податкових пільг або спеціальних режимів оподаткування для певних видів діяльності.

Які ключові фінансові виклики виникають у галузі грантового фінансування у бізнесі та як ви їх вирішуєте з позиції фінансового менеджера?

Якщо говорити про міжнародні гранти, головною проблемою є відмінність законодавства грантодавця і законодавства України, що призводить до того, що не завжди можливо все реалізувати відповідно до бачення закордонних партнерів. Правильне складання бюджету та плану реалізації проєкту на стадії написання допомагає вирішити дану проблему.

Які критичні аспекти фінансового управління в громадських організаціях ви вважаєте найважливішими для успішної діяльності?

Перш за все це є диверсифікація джерел фінансування. Залежність від одного джерела фінансування може бути ризикованою. Громадські організації повинні розглядати різні джерела доходів, такі як гранти, пожертвування, спонсорство та інвестиції.

Також потрібно розширювати партнерство та співпрацю.

Співпраця з іншими громадськими організаціями, бізнесом, урядовими установами та іншими зацікавленими сторонами може допомогти у забезпеченні доступу до додаткових ресурсів.

І звісно, що ефективне бюджетування є основою успішної діяльності, адже розробка реалістичних та стратегічних бюджетів дозволяє громадським організаціям ефективно використовувати ресурси та планувати майбутнє.

Як ви впроваджуєте інноваційні підходи в фінансовому управлінні для оптимізації бізнес-процесів своїх клієнтів?

Це все індивідуально і залежить від готовності клієнта до інноваційних змін. Спочатку відбувається консультування клієнта щодо нових технологій та інноваційних підходів. Далі підбираю разом з клієнтом програмні рішення та технології для автоматизації бізнес -процесів. Заключним етапом є навчання щодо використання вибраних інструментів.

Які важливі аспекти ви враховуєте при плануванні залучення коштів для громадських організацій з метою досягнення їхніх цілей та місії?

Головним аспектом є аналіз потреб та можливостей. Це включає в себе визначення конкретних цілей та завдань, ідентифікацію ключових аспектів діяльності та визначення ресурсів, необхідних для їх виконання. Це все потрібно робити керуючись статутними цілями та метою діяльності громадської організації. Обов’язковим при плануванні залучення коштів є аналіз податкового законодавства та ризиків, які може понести громадська організація під час виконання поставлених цілей.

Хто Ваш клієнт? з ким працюєте зазвичай і як з вами можна контактувати?

Щодо клієнтів , то маю на обслуговуванні як фізичних осіб підприємців, так і юридичних осіб, в тому числі громадські організації. Також надаю консультації фізичним особам. Займаюсь фінансовим супроводом грантових проєктів.

Нещодавно було відкрито офіс за адресою:

Довідка: