Турінформ Закарпаття

Що побачити

Сакури в Ужгороді

By Олександр Коваль

March 28, 2024

Коли цвіте сакура в Ужгороді, це улюблене питання десятків тисяч людей, що чули, знають та чекають на цей період у житті цих дерев та планують обрати відпочинок в Закарпатті.

Зверніть увагу, що у 2024 році, через теплий лютий та березень, сакури починають вже квітнути, масове цвітіння очікується з початку квітня. Пік цвітіння очікується у проміжку 10 – 15 квітня 2024 року.

Стан бутонів сакури в Ужгороді, по вул. Гойди, дата 31 березня 2024 року.

Ще кілька днів тому, стану бутонів був на етапі часткового розкривання. Зверніть увагу, по місту Ужгород сакури розташовані у різних частинах міста, у пішохідній доступності, то ж за день ви можете побачити усі найкращі локації з сакурами в Ужгороді.

Стан бутонів на 28 березня 2024 року, по вул. Бращайків.

Але, як правило, цвітіння сакури в Ужгороді починається з другої половини квітня, та в залежності від погоди.

Де ростуть сакури в Ужгороді?

Ужгород чекає на любителів весни та краси, тому туристичний путівник “Турінформ Закарпаття” рекомендує насолоджуватись красою цвітіння сакури у старій частині міста над Ужем, починати маршрут слід по вул. Довженка, вул. Ракоці. Саме з цих вулиць відкривається чудова панорама краси сакур посеред забудови Ужгорода чехословацького періоду.

Але гарні сакури ростуть і по вул. М. Заньковецької, уздовж Слов’янської набережної, по вул. Грушевського, на Проспекті. Зверніть увагу, Туристичний путівник Олександра Богданова “Закарпатские путеводители” підготував для Вас багато цікавих путівників містом Ужгород, у тому числі й місцями цвітіння сакури в Ужгороді.

Карта цвітіння сакури в Ужгороді від Олександра Богданова

Легенда, історія появи сакури в Ужгороді.

Історія ужгородських сакур походить з періоду входження Закарпаття до Чехословаччини, з 1919 по 1939 рік, в цей час чеська влада активно вкладала кошти у розбудову мікрорайону Галаго (нині центр Ужгорода по правий бік річки Уж).

В той час, цей мікрорайон був болотистою місцевістю, мав особливий мікроклімат, який не сприяв багатьом рослинам, тому тут вирішили висаджувати японські вишні (сакури), це і підтвердили у той час науковці та дослідники ботаніки. У краї навіть виникла модна традиція: дарувати саджанці дерев приїжджим.

Щоправда, самі ужгородці досить ревниво ставляться до цього.

Закарпатська легенда про появу сакур в Ужгороді:

Везли якось японці австрійському імператорові Францу-Йосипу І сакури в подарунок. Оскільки дорога їхня пролягала через Закарпаття, довелося делегації заночувати в Мукачеві.

Звісно ж, у місті Мукачево миттєво розійшлася вістка, що везуть японці з собою партію якоїсь загадкової надзвичайно цінної вишні. Тому зовсім не дивно, що уночі частину саджанців у японців вкрали місцеві закарпатці і пізніше відвезли на продаж до Ужгорода, де й продали їх успішно ужгородцям під виглядом фруктових дерев.

З тих пір і росте сакура в Ужгороді і радує око та душу, але не тіло, оскільки плодів від неї ужгородці так ніколи й не дочекалися.

Але сьогодні в місті Мукачево росте понад 1 тисячу дерев сакури та загалом 4 км вулиць сакур. То ж варто відвідати й Мукачево.

Читайте більше на Турінформ Закарпаття про: