Турінформ Закарпаття

Що побачити

Села Закарпаття – Олешник: пам’ятки, вузкоколійка та буйволи

By Олександр Коваль

January 31, 2018

Якщо Ви плануєте свою поїзду до міста Виноградів, рекомендуємо Вам відвідати село Олешник, його звісно можна проїхати, але тоді Ви не побачите та не відчуєте справжній колорит Виноградівського району.

Орієнтовний час на відвідування села Олешник 2 години з врахуванням дегустації продукції ферми буйволів (домовтесь попередньо про візит).

Що треба знати про село Олешник? Дата заснування 1284 року. Колись давно, там, де нині село, протікала невеличка річка Бильва. Довкола земля була дуже мочалистою і росло тут багато вільхи (вільшняк, або, як ще кажуть у народі ольшник). Ось від цього й пішла назва села – Ольшник, пізніше – Олешник.

Отже, чому, плануючи екскурсію, звертайте увагу на села Закарпаття, зокрема село Олешник:

  1. Музей етнографії. Музей заснований 1990 р. та складається з 3 відділів (етнографія, нумізматика та Велика Вітчизняна війна). Експозицію музею складають предмети побуту, вироби ткацтва та гончарства, грошові знаки, які діяли на території с. Олешник в різні періоди, а також вироби з дерева. Тел. (03143) 2-45-03 Це один з кращих шкільних музеїв краю.
  2. На території села проїжджає Боржавська вузькоколійна залізниця – в народі має назву «Анця Кушницька» – одна з діючих вузькоколійних залізниць в Україні, в межах Іршавського, Берегівського та Виноградівського районів Закарпатської області. Загальна довжина залізниці – 123 км, ширина колії – 750 мм. Перша черга Боржавської вузькоколійки введена в експлуатацію 23 грудня 1908 року та використовувалась передусім для перевезення деревини. Сьогодні здійснюються лише пасажирські перевезення.
  3. Будівля млина якому більше 100 років (точно не туристичний об’єкт, поки, але дуже гарна будівля та збережений механізм яким в різні роки тут мололи муку та чавили олію). Сюди і з сусідніх районів приїжджали молотити муку. Старожили кажуть, що відкрив цей паровий млин місцевий єврей «Шія», який і був у його власності поки не став колгоспним. Наразі не працює, але механізми діючі.
  4. Найбільша в Україні буйволина ферма, де крім того, що можна побачити цих прекрасних тварин, можна ще спробувати молоко, сир, сметану, масло та навіть згущівку місцевого виробництва. Моб. 0680235640
  5. Бонусом для гостей, є смачний Олешницький хліб, який полюбляють не тільки жителі Олешника, але й всієї Виноградівщини.

Інформацію підготувала Валентина Горнецькі.

Читайте більше про Закарпаття: 5 аргументів, щоб відвідати ферму буйволів на Закарпатті