Тим хто шукає роботу за кордоном, варто звернути увагу на певні особливості та техніки пошуку роботи, у публікації зібрали основні.
Для того, що б робота за кордоном була оптимальною для пошукача, в мережі інтернет та соціальних медіа створено сотні сайтів, груп з вакансіями, пропозиціями роботи у тій чи іншій країні. Окремо вказують вимоги до тої чи іншої вакансії.
Популярні способи пошуку роботи за кордоном:
- Самостійно з дому, через пошукові мережі, або знайомих, що вже працюють за кордоном
- Через онлайн-портали, що надають перелік вакансій від роботодавців
- Самостійно приїхавши за кордон, та здійснити пошук вакансій через місцеві урядові програми
- Якщо у вас достатня кваліфікація, ви можете влаштуватись в офіс іноземної компанії в Україні, та у перспективі переїхати за кордон (особливо це стосується ІТ сфери)
- Скористатись послугами кадрових агенцій, що є посередниками між працедавцем та тим хто шукає роботу. Але варто переконатись у відповідній компетенції такої агенції, надійності та безпеці для себе.
Але разом з тим, є багато інформації про недобросовісних працедавців, що користуються необізнаністю пошукачів роботи, незнаннями ними як мови, країни перебування так і своїх прав, відсутністю трудових контрактів. Та й багато хто перебуваючи в стресових умовах добровільно віддає перевагу неофіційному працевлаштуванню.
Через це, офіційні представники влади створюють різноманітні сервіси та інструкції, про те, як мігрантам шукати роботу за кордоном та захищати свої права, покращити уміння з пошуку роботи для працевлаштування за межами України.
Приклади окремих сервісів з пошуку роботи за кордоном:
- До прикладу, універсальний майданчик, онлайн-платформа з пошуку роботи за межами України Layboard.com. На цій платформі з пошуку пропозицій роботи за кордоном. Розміщено понад 100 тисяч різноманітних вакансій, для тих хто шукає, з різним рівнем кваліфікації, знанням іноземної мови та досвідом роботи. А також умовами працевлаштування, медичним страхуванням.
На сайті представлені вакансії по усім країнам Європи, у різних країнах Америки, Азії, Африці, країнах Океанії. Є можливість зробити сортування за популярністю вакансій, переглядати актуальні спеціальності та професії за кордоном. А також, поставити питання на форумі, по тій чи іншій країні, вакансії та отримати відповіді. Дізнатись про умови роботи за кордоном, зарплати, прочитати про роботодавців.
- В мережі інтернет, є декілька сервісів, що пропонують пошук роботи по окремим країнах. Так, до прикладу, для пошуку роботи у Великобританії, користуються сервісом Totaljobs. Тут представлено вакансії, як для місцевих працівників та іноземців. Тим, хто перебуває у Польщі, можна користатись сервісом Careersinpoland, на сервісі більший акцент на сферу ІТ, підприємців, сфера послуги.
- Цікавим є портал Glassdoor, де представлені відгуки тих, хто працював у тій чи іншій компанії. Є можливість прочитати про досвід, історію взаємодії між робітником та працедавцем, від теперішніх та колишні працівники.
Окрім порталів, можна користуватись послугами агенцій з працевлаштування за кордоном. Ці послуги надають окремі кадрові агенції. Зверніть увагу на їх досвід роботи, перелік працедавців, умови консультацій, змісту пакетів послуг та гарантії працевлаштування за кордоном.