Еквівалентність лікарських засобів є важливою концепцією у фармацевтичній промисловості. Це стосується здатності двох різних лікарських препаратів виробляти однаковий терапевтичний ефект.
Існують спеціальні інформаційні ресурси, до прикладу “Довідник еквівалентності лікарських засобів” rx.ua на якому розміщена інформація про медичні препарати, засоби для лікування захворювань.
Даний інформаційний, онлайн-каталог лікарських засобів, у зручній формі подає стислу інформацію, яка стосується певних показань чи протипоказань до застосування медичного препарату, а також способів, обрання дози в залежності від показників. Це швидше довідкова інформація для фахівців фармацевтів. Тому упорядники, перед призначенням до застосування лікарських засобів, рекомендують додатково вивчати інструкції, що описують медичну дію та застосування.
Чому це важливо?
Ця концепція важлива для забезпечення того, щоб пацієнти отримували однакову якість і ефективність лікування незалежно від того, які ліки вони приймають.
Це порівняння допомагає переконатися, що два різні ліки мають подібні терапевтичні ефекти, якщо їх приймати в однаковій дозі та протягом однакової тривалості. Це також допомагає гарантувати, що пацієнти отримують постійну якість і ефективність своїх ліків.
Довідник лікарських засобів містить:
- правдиву інформацію, щодо безпечності та ефективності понад 10 тисяч лікарських препаратів;
- сформоване реєстраційне досьє за анатомічною, терапевтичною дією;
- користувач може отримати інформацію, яка продемонструє дату реєстрації препарату в Україні. Також є змога дізнатись про правила реалізації. Для фахівців подається інформацію за еквівалентністю лікарського препарату та його взаємозамінності;
- зібрана інформація за різновидами показань та відповідних протипоказань тих, чи інших медзасобів;
- інформацію можна знайти у зручній таблиці, увівши пошук назву препарату за алфавітним переліком.
Як визначається еквівалентність лікарських засобів? Еквівалентність лікарських засобів визначається шляхом порівняння їх діючі речовини, лікарських форм, біологічної доступності та інших факторів.
Для кого ця інформація?
Така інформація призначена для фахівців, фармацевтів та не може використовуватись самостійно пацієнтами, що б приймати рішення по вживанню того чи іншого медичного засобу. Головне, пацієнт все рівно повинен відвідати лікаря, що б той після огляду надав відповідну рекомендацію, щодо вживання тих чи інших лікарських препаратів.