Поздоровляємо, це буде незабутня подорож. Особливо, якщо ви робите це насправді в перший раз. Але треба попередити, природа гір жартувати не любить. Справжній похід до Карпат зовсім не те ж саме, що прогулянка у міському парку.
Поздоровляємо, це буде незабутня подорож. Особливо, якщо ви робите це насправді в перший раз. Але треба попередити, природа гір жартувати не любить. Справжній похід до Карпат зовсім не те ж саме, що прогулянка у міському парку. Але питання – що взяти з собою у похід у Карпати?
Що зробити, щоби похід був пригодою, а не катастрофою?
Звісно що – підготуватися.
Нічого страшного у такому поході немає. Але все ж ви мусите усвідомлювати, що природа Карпат може бути насправді дикою, ландшафт насправді складним, а погодні умови – вкрай перемінливими (навіть, контрастно перимінливими).
Повторюємо: до усього цього треба і можна підготуватися. І тоді ваша пригода буде насправді приємною, а спогади про неї ще не раз піднімуть вам настрій.
Що взяти з собою у похід у Карпати?
Нижче буде список з 10 пунктів. Там буде перераховано речі, які треба взяти з собою у Карпати. Почитайте. Там буде щось насправді корисне для вас.
- Правильний одяг.
Є зараз таке поняття «трекінговий одяг та взуття». Вот його і беріть. Якщо не знаєте, що це таке, спитайте у Google. Цього добра зараз продається дуже багато та різного. Проблем не буде.
Не забувайте також про змінні шкарпетки. Це насправді може врятувати ваші ноги (та й не тільки їх). Змінні футболки та білизна теж не завадять. Обов’язково складіть усе це у закриті пакети, що не промокають.
Термобілизна.
Шапка.
Светер та легкі рукавиці теж знадобляться. Це зараз ви можете, прочитавши цей рядок, здивовано підняти вгору свої чарівні брови. Будете у Карпатах, ще не раз з подякою згадаєте цю пораду.
- Намет.
На ваше щастя, прогрес зробив сучасні намети насправді легкими та компактними. Річ дуже корисна. Це – ваш дім на весь строк подорожі. Якщо в вас його нема, не біда. Зараз легко можна знайти намет на прокат. Краще беріть на металевому каркасі.
- Спальник.
- Каремат.
- Посуд.
Миска. Ложка. Кружка. Фляга або пластикова пляшка. З легкого матеріалу, що не б’ється, звісно.
Будете готувати? Візьміть казанок. Одного на усіх вистачить.
Та чим розводити багаття не забудьте. Сірники там, чи запальничку. И теж покладіть їх у пакет, що не промокає!
- Дощовик.
Не треба нехтувати цією порадою. Захист від дощу у Карпатах вам знадобиться з ВЕЛИЧЕЗНОЮ ймовірністю.
Краще знайдіть туристичний варіант. Дешеві «разові» дощовики для міста, того… не дуже.
- Рюкзак.
Радимо серйозно підійти до його вибору. Одягніть рюкзак на себе. Подивіться, чи правильно зроблені його ремені та застібки. Чи підганяється він на вас. Чи міцно він зшитий. Повірте, зараз можна купити щось таке, що тільки виглядає як рюкзак. Особливо в інтернеті. Будьте уважні.
- Засоби особистої гігієни.
- Аптечка.
А у аптечці хоча б:
- Знеболювальні та протизапальні засоби (обов’язково читайте інструкції).
- Бинт. Пластир. Ватні палички. Антисептичні серветки
- Зеленка (йод). Перекис водню.
- Пантенол (чи «Рятівник»).
- Ліки від діареї (лоперамід, ніфуроксазид).
- Валідол. Нітрогліцерин.
- Активоване вугілля.
- Ліки «від горла», хоча б льодяникі.
- Лоратадин (засіб від алергії, вкрай необхідний).
Туристичний ніж або туристична сокрирка. Або усе разом.
Це – наша улюблена тема, тому тут трохи детальніше.
Насправді, в Україні завжди універсальним «інструментом виживання» була саме сокира. Чи знадобиться вона вам у вашому поході, вирішувати саме вам. Бо справжня сокира – це вага.
Маленькі туристичні сокирки, що продаються зараз, часто насправді виявляються не дуже зручними та ефективними.
Тут треба підібрати щось середнє.
Все більш популярними стають легкі сокири на зразок томагавка. Мода це, чи справді щось, що має сенс, вирішувати кожному особисто. Якщо ви не будуватимете щось на зразок велиткого лагеря, невеликого «дрючкоруба» вам, мабуть, вистачить.
Що до туристичного ножа, то тут два варіанти:
- Швейцарський багатофункціональний ніж, яким можна щось різати, а ще відкривати пляшки та консерви. Ще там часто буває шило. Інші “прибамбаси”, насправді, будуть менш корисними. Враховуйте це, коли вибираєте такий ніж. Занадто складну модель з великою кількістю інструментів краще не бати. Зайва вага. До того ж, такі великі та товсті ножі – не дуже зручні.
Прочний фіксований ніж для бушкрафта. Ці ножі прийшли к нам з заходу (точніше кажучи, з Америки). «Бушкрафт» вільно можно перекласти, як «навички життя у дикій природі». Саме життя, а не виживання. Ніж для бушкрафта – саме ніж для такого життя. Це такий собі лісовий універсал, який стане у нагоді під час приготування їжі, полювання, вирізання з дерева усякого знаряддя, інколи, навіть замінить собою туристичну сокирку.
В інтернеті таких ножів багато. На щось дуже дороге з першого разу витрачатися не рекомендуємо. Бо зараз рекламують багато «брендових» моделей, які будуть більш цікаві колекціонерам, ніж туристам. Але й щось занадто дешеве та «безіменне» теж купувати не треба. Тут, як і в багатьох інших випадках, розумним буде купити туристичного ножа середнього за ціною та якістю.
Джерело – grandway.ua