Турінформ Закарпаття

Поради

Тату як пам’ять про подорожі: що радять експерти лазерної медицини та чи можна їх видалити

By Олександр Коваль

April 28, 2022

Подорож не є лише фотографіями на згадку. Вона суттєво розширює світогляд, змінюючи нас докорінно. Чим більше подорожей – тим більше спогадів і тим глибша трансформація людини.

 

Варіантів залишити на згадку щось важливе багато. Як мінімум, це капсула часу, яка може бути у вигляді скриньки або коробки з невеликими, але значущими для вас штучками. Це і звичайні дорожні карти із зазначеними маршрутами, і роздруковані фотокартки, і магніти з сувенірами, і різні національні символи країн, де ви бували. Деякі навіть ведуть щоденники із записами про те, які саме враження на них справило те чи інше місце, країна, регіон, нація тощо.

Ще один з найдоступніших сьогодні, сучасних та зручних способів зберегти пам’ять про що-небудь – архів у соціальній мережі. Гортаючи свій так званий щоденник у тій чи іншій соцмережі, можна пригадати навіть те, що з вами трапилося років 5-10 тому. Таким чином істотні зміни, переломні моменти або просто незабутні емоції людині хочеться якось зберегти.

Так от хтось робить це за допомогою фото і відео, а хтось за допомогою малюнків на своєму тілі – тату. Цікаво, що саме татуювання – це не тільки данина моді, це і можливість зберегти пам’ять про подорожі у фарбах та майже на все життя! Однак разом із цим завжди паралельно стоїть питання видалення тату. Багато хто може про нього пошкодувати та захотіти звести.

Чому взагалі люди видаляють тату: що робити, щоб про них не жалкувати

Приводом того, чому люди шкодують про тату, можуть стати різні причини. Серед них – і мода, що пройшла на тату, і його некрасиве відображення на шкірі через вікові зміни (обвисання, наприклад), і неякісна робота (як наслідок – швидко вицвілий колір, контур, що «поплив» тощо). Крім того, якщо це перманентний макіяж на обличчі, то рано чи пізно колір татуажу вимагає корекції або мода змінюється (наприклад, мода на тонкі брови давно змінилася на широкі).

Якщо вже настав той час, коли ви пошкодували про цей вчинок і хочете все звести, то є дійсно ефективні, безболісні та безпечні способи видалення тату і татуажу. Про них розповімо докладніше трохи нижче. А зараз – поради, як не шкодувати про тату:

Порівняння способів видалення тату

Раніше, щоб звести татуювання, використовували болючі та травматичні методи, типу випалювання або рідкий азот, хірургічний метод тощо. Сьогодні ж все більш лайтово, безпечніше та безболісно. Найпоширеніші та менш радикальні методи зведення татуювань і татуажу, які не залишають шрамів, опіків або рубців, це:

Про кожний метод зараз докладніше.

Лазерний метод

Лазерне видалення татуювань, як найбільш сучасний метод нині, дозволяє швидко позбутися небажаного малюнка на шкірі без наслідків. Але результат у цьому випадку залежить як від самого лазеру (його потужності, виду), так і від застарілості татуювання (якості використаних чорнил, професіоналізму майстра).

Серед найновіших інноваційних лазерних варіантів сьогодні експерти радять PicoSure. Цей пікосекундний апарат ідеально підходить для лазерного видалення тату абсолютно всіх кольорів. Лазерне видалення татуажу за допомогою PicoSure передбачає дуже точне видалення малюнку та значно меншу кількість процедур, порівнюючи зі стандартними лазерами. Ця процедура повністю безболісна та безпечна, що підтверджують численні клінічні дослідження. Вона здатна видалити синє, зелене і навіть чорне тату, а також стійкі до лазеру чорнила. PicoSure завдяки своїй технології PressureWave спрямовує ультракороткі імпульси на саме чорнило за пікосекунди (це 10-12 частка секунди), що й руйнує необхідну мішень навіть без її нагрівання (на відміну від інших видів лазерів). Через це такий лазер і є максимально ефективним, про що, до речі, свідчить його наявність вже у багатьох салонах та клініках по видаленню татуажу у Львові.

Окремо про перманентний татуаж: Через те, що зміна кольору на обличчі є помітним аспектом, видалення перманентного макіяжу є, у свою чергу, дуже затребуваною процедурою. До того ж, виведення тату з обличчя може стати необхідною ще й через втрату актуальності (наприклад, видалення татуажу брів через те, що зараз у тренді вже зовсім інша форма).

Окремо про курс процедур: Його важливість спровокована бажанням побачити саме довгостроковий результат. Адже, якщо ви не хочете, щоб залишки невиведеного чорнила залишилися на шкірі, то треба зробити після основної процедури ще й пару сеансів корекції (це мінімум, але все визначається майстром в індивідуальному порядку). З лазером PicoSure, наприклад, з досвіду потрібно приблизно 4-6 сеансів з інтервалом в 6-8 тижнів.

Хімічний метод

Видалення татуювання за допомогою хімічних препаратів або ж ремуверів – це інший метод, порівнюючи з лазерним. Так, він не такий дієвий і швидкий, але також застосовується сьогодні. Такі спеціальні ремувери вводять під шкіру (на глибину залягання чорнил), після чого він витягує частинки цієї фарби – вони просто виводяться з організму завдяки лімфатичній системі.

Здійснюється такий метод за допомогою проколювання шкіри і втирання ремувера (крему). Знову ж таки, порівнюючи цей метод з попереднім, відмітимо, що це загалом тривалий процес, а також тривалий й у плані загоєння шкіри. Ще він не виключає рубцювання шкіри надалі. Також хімічний спосіб неможливо застосовувати у делікатних зонах (повіки тощо), бо він ушкоджує клітини шкіри та все ж таки може викликати подразнення.

ВАЖЛИВО: який би вид видалення тату ви не обрали б, у будь-якому випадку довірте це професіоналові!

Догляд після видалення тату або перманентного татуажу

У плані догляду тут надто складних маніпуляцій немає. Все цілком доступно, а саме – застосування мазей для загоєння та дотримання всіх рекомендацій майстра:

Повністю місце видалення татуювання гоїться приблизно 2-3 тижні. А всі рекомендації загалом можуть трохи відрізнятися один від одного через різноманітність використаних матеріалів, техніки видалення тощо.