Місто Тячів є одним з тих міст, через яке проїжджають десятки тисяч гостей, що обирають відпочинок в Закарпатті, але мало хто знає, чому тут варто зупинитись, що побачити в Тячеві, чому треба полюбити це чарівне місто.
Сьогодні, Туристичний інформаційний центр “Турінформ Закарпаття” знайомить Вас з Тячівською громадою.
Тячів – серце Марамороша
Місто Тячів центр Тячівської громади (разом селами Тячівка, Руське Поле, Лази, Округла), що знаходиться Мармарошській котловині, на правому березі річки Тиса, на території Закарпаття, за 140 км від обласного центру міста Ужгород, населення близько 19,5 тис жителів. Через місто проходить автодорога Мукачево – Рогатин, та залізниця.
Королівське місто з 1329 року, відповідний титул та привілеї Тячів отримав від угорського короля Карла Роберта. Сьогодні це центр одного з найбільш густонаселених районів України, культурний центр Закарпаття.
Що побачити у місті Тячів та громаді?
Окрасою Тячівської громади є пам’ятки архітектури, такі, як:
- Римо католицький костьол Святого Короля Іштвана, у місті Тячів, 1780 р. Особливість храму – несправжній (намальований) годинник на вежі, створений з метою нагадати парафіянам, що кожна година може стати останньою)
- Лютеранський приходський будинок, кам’яний реформатський костел, у місті Тячів (споруджений у XV ст. на фундаменті храму, який до цього тут височів понад два століття. Спочатку споруда належала католикам, а в XVІ ст. перейшла до реформатів. Особливість костелу – триярусна дзвіниця). До 1944 р. у храмі знаходилася найбагатша бібліотека Мараморощини. На стінах у середині храму є дві стелли, де записані імена вірників, що загинули у першій та другій світових війнах. Серед загиблих зустрічаються і русинські та гуцульськи прізвища.
- Греко-католицький храм, у місті Тячів ,збудований у 1852 р. на честь Успення Пречистої Діви Марії.
- Руїни мосту через річку Тиса
- Садиба Андрія Новака, у селі Руське Поле, відомого чеха, що колись своїм коштом збудував в Ужгороді лікарню.
Природні пам’ятки Тячівської громади
- Гора Капуна, село Руське Поле. Гора багата на легенди знаходиться між Тячевом та Руським полем гарно видно з траси Мукачево – Ясіня. Де й сьогодні збереглися букви МИ, з радянських часів від повної назви МИР.
- Річка Тиса, на околиці міста Тячів, що є кордоном між Україною та Румунією. Саме після міста Тячів Тиса стає виключно українською, та вражає своєю красою.
Пам’ятники міста Тячів:
- пам’ятник Тарасу Шевченку, у місті Тячів
- погруддя угорському революціонеру Лойошу Кошуту, у місті Тячів
- Погруддя танкісту С. М. Вайді, у місті Тячів, надпоручнику корпусу генерала Л. Слободи, що мешкав у с. Дулово та згинув у боях за польське місто Творкув;
- погруддя угорському художнику Шімону Голлоші, у місті Тячів, що тривалий час працював у Тячеві, а з 1914 року проживав тут постійно і написав декілька картин, які в наші часи експонуються в Національній галереї Будапешта. На будинку, де жив Ш. Голлоші встановлена меморіальна дошка з написом на українській та угорський мовах, а 1 травня 1992 року святкували відкриття бронзового бюсту Ш. Голлоші, виготовленого угорським скульптором Еміке Товтом.
Святкування та фестивалі міста Тячів
- День міста Тячів, вересень
- Сюреті бал в Тячеві, вересень
- Музичний фестиваль «Тячів фест»
Куди піти: відпочинок у Тячеві
- Картинна галерея, в будинку культури, ім. Голоші, у місті Тячів
- Прогулянка по центру міста Тячів
- Аквапарк «Марина», у місті Тячів, комплекс з басейнами, сауною, джакузі, соляна кімната з басейном та бар-ресторан
- Каток у місті Тячів, що працює в зимовий період
Де випити кави у Тячеві?
- Кав’ярня “Cofee Jazz”, м.Тячів, вул. Кошута 78 (знаходиться в центрі міста)
Що можна роботи?
- Приймати участь у відкритих екскурсіях, що проводяться раз на місяць (слідкуйте за анонсами)
- Проводити спортивні заходи: гандбол, теніс, фут зал, волейбол, греко-римська боротьба. В місті Тячів розташована сучасна спортивна арена
- Кататись велосипедом околицями громади: від міста Тячів, до сіл Руське Поле, гора Капун, до села Лази та вівчарів (у сезон).
Лікування та оздоровлення:
- Чорна вода – у місцині між селами Лази та Округла б’ють джерела з трьома видами цілющої води, у тому числі такою, що дуже помічна для опорно-рухового апарату.
Як доїхати до міста Тячів?
Автомобілем по трасі: Мукачево – Ясіня – Івано-Франківськ.
Автовокзал Тячів
- Регулярне автобусне сполучення з містами Хуст, Мукачево, Ужгород, Рахів
Автобусне сполучення з містами України:
- Автобус Тячів – Львів – Тячів
- Автобус Тячів – Київ – Тячів
- Автобус Тячів – Одеса – Тячів
Міжнародне автобусне сполучення:
- Автобус Тячів – Прага – Тячів
Залізничний вокзал Тячів:
Залізнична станція Тячів забезпечує сполучення з поїздами, що слідують через міста Хуст, Берегово, Ужгород, Львів, Київ.
Проживання у Тячіеві – готель Тячів
Джерело: Туристичний інформаційний центр “Турінформ Закарпаття”