Турінформ Закарпаття

Новини Закарпаття

Три найвражаючі замки Закарпаття

By Олександр Коваль

May 14, 2024

Замки України – це справжні архітектурні дива, розсипані по всій країні, як нагадування про бурхливі епохи, велич лицарства та історичні битви за владу і незалежність. На Закарпатті знаходяться замки, які чудово зберегли свою архітектурну ідентичність. Ці фортеці – об’єкти культурної спадщини, що відображають період розвитку регіону. Відвідуючи замки Закарпаття, не забувайте про зручність вашої поїздки. Оберіть квиток на автобус Львів – Ужгород та заплануйте свою подорож заздалегідь. До вашої уваги – три найвражаючі замки, які осіли на Закарпатських вершинах, заворожуючи своєю красою і величчю.

Ужгородський замок (Унгвар)

Архітектурний стиль – пізній ренесанс, бароко

(м. Ужгород)

За археологічними знахідками, людські поселення на території сучасного Ужгорода існували ще з X століття, які згодом перетворилися на місто Унг. Ймовірно, в 1241 році татаро-монголи знищили Ужгородський замок, а в літописах далі згадується новий замок Унгвар, котрий, схоже, теж був розорений. Відомості свідчать, що сучасний палац Унгвар був зведений лише у XV столітті під час розпаду Угорщини.

Ужгородський замок височіє на вулканічній скелі. Північну частину укріплюють стрімкі схили гори та високі оборонні мури, а з трьох інших боків – глибокий сухий рів. Замок має неправильну, витягнуту чотирикутну форму з бастіонами староіталійського дизайну в кожному куті, що є характерною рисою архітектури пізнього Ренесансу. З 1947 року приміщення замку слугує місцем для обласного краєзнавчого музею.

Інформація та вартість: дорослі відвідувачі сплачують 130 грн за квиток, пенсіонери — 100 грн, студенти можуть відвідати за 100 грн, а школярі — за 60 грн. Для дошкільнят вхід безкоштовний. У випадку, коли експозиції та виставки закриті, вартість входу становить 65 грн для дорослих, 55 грн для пенсіонерів та студентів, і 40 грн для школярів, при цьому дошкільнята також відвідують безкоштовно.

Замок Паланок

Архітектурний стиль – еклектичний

(м. Мукачево)

Замок Паланок, що знаходиться у Закарпатській області, є видатним прикладом військової архітектури середньовіччя. Відомості про замок датуються ще XI століттям, коли він разом із Закарпаттям перейшов під владу Угорського королівства. У XV-XVI століттях замок отримав рекордну кількість башт – 14, і вражав 164 гарматами у своєму арсеналі. У часи Другої світової війни тут дислокувалися угорські військові, а згодом – структури НКВС до кінця 1950-х років.

Сьогодні Замок Паланок гостинно відчиняє свої ворота для відвідувачів, в ньому працюють історичний музей, краєзнавчий музей, експозиції дерев’яних церков регіону, картинна галерея та художній салон. Замок має чотири рівні: В’їзний, Нижній, Середній і Верхній, кожен з яких відіграє свою унікальну роль у комплексі.

Інформація та вартість: Замок Паланок у Мукачеві відчиняє свої двері для відвідувачів з 9:00 до 18:00 щодня. Вартість стандартного квитка – 100 грн, пільговий квиток для студентів, пенсіонерів та батьків з багатодітних родин обійдеться у 70 грн, а для дітей до 14 років – 50 грн. Групова екскурсія для дорослих до 20 осіб коштує 300 грн, для дитячої групи – 200 грн.

Палац графів Шенборнів (Замок Берегвар)

Архітектурний стиль – неоромантизм

(с. Карпати)

У 1729 році угорський король Карл VI Габсбург подарував землі Чинадієво Лотару Шенборну, архієпископу Майнцу. Саме з того часу починається історія роду Шенборнів у Закарпатті. Ця резиденція була свідком розкішних балів та захоплюючих полювань. Для цього були зведені мисливський будинок та великий палац у готичному стилі. Сьогодні цей архітектурний шедевр вражає, нагадуючи казковий палац з білими будівлями та червоними вежами.

Інформація та вартість: Пройшовши через міст зі сторони залізничної станції, можна вільно увійти на територію. Приїзд до палацу автобусом або автомобілем передбачає оплату за парковку у розмірі 150 грн. Паркуючи авто біля підніжжя, підйом мальовничим кам’яним шляхом займе 10-15 хвилин, а вхід обійдеться у 20 грн.