Турінформ Закарпаття

Поради

Цистит – як виявити та вберегтися від хвороби?

By Олександр Коваль

November 10, 2021

Багато хто чув про таку неприємну та небезпечну хворобу. Циститом називають запалення слизової оболонки сечового міхура. Частіше всього така проблема виникає саме у жінок, які знаходяться в репродуктивному віці. Чому у жінок частіше? Бо анатомічно сечівник ширший у дівчат, ніж у хлопців, тому інфекції туди простіше потрапити.

Через що може виникнути цистит?

Основною причиною виникнення запалення є бактерії, які потрапили через сечовидільний канал. Це навіть може бути кишечна палочка, ареал перебування якої є пряма кишка. Проте, це далеко не єдина річ, що може стати причиною для захворювання.

Існує поширений міф, начебто циститом хворіють тільки взимку. Насправді це не так, бо часто хворіють літом, восени та навесні. Часті причини виникнення хвороби це респіраторні інфекції або запалення каналу для пускання сечі в результаті незахищеного статевого акту. Також алергії на різні фарбники та хімічні сполуки теж можуть викликати цистит. Наприклад, алергія на кольоровий туалетний папір.

Проблема циститу не тільки в неприємних відчуттях. Якщо цистит гострий, то він має можливість періодично повертатись. А також приходити з ускладненнями у вигляді запалення нирок.

Як по симптомам виявляти в себе цистит?

На жаль, симптоми цієї хвороби печально відомі багатьом дівчатам:

  1. Біль під час сечовипускання.
  2. Часте сечовипускання.
  3. Біль внизу живота та в попереку.
  4. Збільшена температура тіла.
  5. Змінений колір сечі.

Також іноді можна спостерігати різні домішки в сечі.

У пацієнтів, яким складно пересуватись, причиною циститу можуть стати не часті сечовипускання, або не до кінця спорожнений сечовий міхур. Дуже схильні до циститу ті люди, які дуже довго терплять перед тим, як займатися сечовипусканням. Особливо це стосується дітей, тому не варто ігнорувати природні потреби.

Для чоловіків цистит часто з’являється разом з гострим простатитом. Або може маскуватись своїми симптомами під останнього.

Діти страждають від цієї хвороби так само часто, як і дорослі. Основні причини – це різні інфекційні хвороби, серед них також кандидоз (молочниця).

Як убезпечити себе від циститу?

Звичайно, захворіти дуже легко, але при грамотному піклуванні за своїм здоров’ям, можна не допустити появу рецидивів, перетікання хвороби в гостру чи хронічну форму. Що треба для цього робити?

  1. Уникайте значних фізичних навантажень.
  2. Старайтесь уникати переохолодження тіла.
  3. Вчасно лікуйте захворювання нирок, сечових шляхів та жіночих статевих органів.
  4. Не запускайте хвороби, що передаються статевим шляхом.

У випадку циститу, буде дуже корисно отримати консультацію професійного лікаря гінеколога в Medialt, щоб зрозуміти причину хвороби та не запустити її. Бережіть своє здоров’я.