Кременець, Ужанський природний парк

Турінформ Закарпаття

Що побачити

Туристичні маршрути УНПП — маршрут до гори Кременець

By Олександр Коваль

February 16, 2022

Туристичний маршрут до гори Кременець, що на території Ужанського національного природнього парку, виведе вас на кордон України, Польщі та Словаччини.

Так, це прикордонна зона, що потребує дотримання у туристів правил перебування, та погодження у прикордонників, а сам прохід тому туристичним маршрутом до гори Кремінець, можна зробити у супроводі прикордонників.

Маршрут розташований на території Ужанського національного природнього парку, то ж вам слід також зробити символічну оплату за вхід та перебування на території парку. Кошти йдуть на утримання стежок та потреби УНПП.

Маршрут до гори Кременець — на кордоні трьох країн

Це один з по особливому цікавих туристичних маршрутів, що проходять по території Ужанського національногоприроднього парку, що розпочинається у селі Стужиця, загальною протяжністю 9 км, туристичний маршрут має червоне маркування.

З чого почати планування сходження на Кременець? Для цього необхідно здійснити реєстрацію у Держприкордонслужбі. Згідно форми, надати свої особисті дані, після перевірки отримати перепустку, та узгодити дату, час для візиту від прикордонної служби.

Ужанський національний природний парк, довідка з питань туризму та рекреації: тел.: +380997909910

Унікальність маршруту полягає у тому, що кінцева точка туристичного маршруту знаходиться на вершині гори Кременець, на кордоні трьох держав: Республіки Польща, Словацької Республіки та України. Тут ви можете зустріти туристів з різних країн.

Що ви побачите на маршруті до гори Кременець?

Рекомендуємо замовити послуги гірського провідника, для цього найкраще зателефонуйте до адміністрації національного природного парку. Сам маршрут до гори Кременець розпочинається поруч з центральноою садибою Новостужицького природоохоронного науково-дослідного відділення. На цій території ви отримаєте багато цінної інформації про природню цінністю місцевості.

Після дозволу прикордонників, вас проведуть на початок стежки. Далі рухаючись на північ по стежні, побачимо ставок, майже всю його площу займає рослина — рогіз широколистий. На березі можна спостерігати гідрофільні, тобто вологолюбні, рослини: гадючник в’язолистий, комиш лісовий, ситник розлогий.

Найбільшу площу в Ужанському національному природному парку займають букові ліси, то ж переважна частина маршруту пролягає через них. Після високих, могутніх дерев букового пралісу, туристична стежка виводить на місцевість, з незвичайним, ніби казковим лісом — це низькорослі буки з опущеними майже до землі, покрученими та скривленими під впливом погодніх умов в різних напрямках гілками. Суворий клімат: сильні вітри, низькі температури та глибокий сніг у зимовий період. Цей ліс називають букове криволісся, зустрічається на верхній межі лісу.

Талі стежка проходить на кордоні між Республікою Польща та Україна. Завершення туристичного маршруту коло гранітної стели, це кінцева зупинка, та символічна вершина гори Кременець. В цьому місці сходяться кордони національних природних парків трьох держав: Республіки Польща, Словацької Республіки та України.

У хорошу погоду, при добрій видимості, тут відкриваються гарні краєвиди, якщо дивитись у південному напрямку маршруту – краєвид на хребет Стінка, у північно східному напрямку – на гору Равка (територія Польщі).

Вам буде також цікаво прочитати про Зуби Дракона на Лінії Арпада, на території Ужанського національного природного парку.