“Епіцентром” події був, зрозуміло, Віктор Балога – головний її натхненник і меценат, до котрого “стікалися” більшість людських потоків – кожен зі своїми словами, привітаннями, вдячністю.А “героями дня”, поза всяким сумнівом, стали музиканти, передусім – симфонічний оркестр Закарпатської обласної філармонії (диригент – Вікторія Свалявчик) і солістка – заслужена артистка України Оксана Ільницька, котрим випало розпочинати концерт після сильної зливи, а завершувати – під густим, рясним дощем. І, не зважаючи на те, що під час виконання завершального твору дощ, по суті, заливав скрипки, віолончелі, контрабас і інші інструменти, для яких протипоказана навіть просто волога, завчасно не встав ніхто, чим і заслужили, на завершення, бурхливі оплески слухачів. Так само, як і тріо тенорів – О. Гурець, О. Дяченко та О. Романенко), котрі в імпровізованому режимі виконали ряд творів вже у верхньому дворі замку, біля скульптури князя Корятовича, куди гостей запросили після форс-мажорного завершення концерту.
Можна, звичайно, пошкодувати, що не вдалося послухати суттєву частину запланованої програми у виконанні симфонічного оркестру Тернопільської обласної філармонії (диригент – заслужений діяч мистецтв України Мирослав Кріль), і неповторний голос народної артистки України Валентини Степової, і ще цілий ряд цікавих виконавців.
Тим більше, що репетиції і приготування до концерту тривали мало не місяць. Однак – очі не бачили, серце не болить – свято і без цього було справді вражаючим. А справді фантастичний феєрверк, що розквітнув спалахами над головами семи сотень гостей концерту, не менше, або, може, й ще більше, радував усіх городян древнього і гостинного міста над Латорицею.Свято триває. У картинній галереї замку “Паланок” можна преглянути виставку робіт учасників IV Мукачівського міжнародного пленеру “Національні пам’ятки архітектури м. Мукачево”.