В Ужгороді офіційно відкрили “інформаційну карту” для сліпих і слабозрячих туристів, яка містить інформацію про Ужгород, виконану мовою Брайля для читаня пальцями.
Про це “Турінформ Закарпаття” повідомив завідувач кафедри туризму УжНУ Федір Шандор. Біля стенду, виконаного ковалями, розмістили і міні-скульптуру кафедрального собору (автор – Михайло Колодко), щоб слабо зрячі люди могли на дотик відчути його контури.
Ініціаторами виготовлення “карти” стала кафедра туризму Ужгородського нацуніверситету, а втілити ідею допомогла громадська організація людей із вадами зору “Дивосвіт”, та Асоціація ковалів Закарпаття.
Член громадської організації інвалідів зору “Дивосвіт” Олександр Неймет розповів, що карта містить інформацію про цікаві місця Ужгорода, тож людна з вадами зору, яка тут живе або прибула до Ужгорода може самостійно прочитати цю розповідь. “На Закарпатті є понад 2,5 тис. слабозрячих людей, тому наша робота із створення карти мовою Брайля була спрямована з одного боку на те, щоб привернути увагу громадськості до потреб цих людей.
З іншого боку, розвиваючи тифлотуризм, прагнемо, щоб усі туристичні об’єкти краю доповнювалися не лише перекладами на іноземні мови, а й відображалися мовою Брайля.
Крім того, доступ слабозрячих до інформації повинен бути на усіх рівнях, а не лише в туризмі”, – зауважив Федір Шандор.
За інформацією Олександра Коваля, керівника “Турінформ Закарпаття” карта встановлена у пасажі Баті, поруч з перехрестям вулиці Волошина у самому центрі міста. Щодня, пов карту проходять понад 10 тисяч ужгородців та гостей міста. І вже у жовтні, в Ужгороді буде урочисто відкрито другу інформаційну дошку, з написом на мові Брайля.