Турінформ Закарпаття

Новини Закарпаття

Велосипедний туризм України та Угорщини посилюється

By Олександр Коваль

June 26, 2013

Туристична інфраструктура Закарпаття активно розвивається, завдяки фінансуванню ЄС, так серед останніх досягнень – ведена в експлуатацію нова велосипедна доріжка довжиною 4 км між населеними пунктами Астей і Берегово та офіційне відкриття велостанції в с. Береґшурань (Угорщина), що посилить велосипедний туризм у краї.

Що таке велосипедний туризм мали можливість відчути на собі журналісти Закарпаття,  мали нагоду проїхати 50 з лишком кілометрів територією Угорщини від одного пункту перетину українського кордону до іншого.

Організатори акції – Центр українсько-угорського регіонального розвитку. Тур проводився в рамках проекту «Інтегрована мережа велосипедних туристичних маршрутів вздовж українсько-угорського кордону HUSKROUA/1001/012», який фінансується за програмою Євросоюзу «Програма прикордонного співробітництва ЄІСП Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013». Загальна довжина туру 90 км.

Велосипедний туризм у цьому регіоні розвивається на ділянці:  м. Берегово – с. Тисобикень – смт. Вилок – с. Тисобеч –  с. Сатмарчеке – с. Нодьор – с. Тарпа – с. Берегшурань – с. Астей – м. Берегово.

Велосипедисти пройшли не тільки туристичний маршрут, але й відвідали видатні культурні місця цієї території Угорщини. Зокрема, село Сатмарчеке, де було написано гімн Угорщини. Автор гімну Ференц Кьольчеї похований неподалік на знаковому кладовищі. Саме тут встановлено символічні Східні ворота Угорщини до Європи. Відтак група велотуристів проїхалася територією вздовж Тиси і зупинилась у мальовничій місцині поблизу села Нодьор, саме тут відомий поет Шандор Петефі написав вірш про Тису.

Нещодавно велодоріжку до угорського кордону презентували і в смт. Вилок. Тож сьогодні велосипедисти можуть комфортно добиратися вже до кількох українсько-угорських пунктів перетину кордону.

Журналісти та інші учасники велотуру мали можливість побачити, що чекає туриста з велосипедом по той бік кордону. Зручні велосипедні маршрути, гостинність угорських сіл і містечок, можливість скуштувати місцевих страв та відвідати тутешні цікавинки – усе це до послуг велосипедистів.

Йосип Торпоі, директор Центру українсько-угорського регіонального розвитку подякував меріям угорських містечок, які долучилися до реалізації проекту транскордонних веломаршрутів та гостинно зустрічали учасників презентаційного велотуру. Також Й. Торпоі із колегами з Угорщини (представниками місцевої влади, дипломатичного представництва України, громадськими активістами) презентував велопаркінг із відпочинковою зоною у с. Береґшурань. На території цього села (саме воно – у заповідній зоні Угорщини) розташований кордон з Україною, тож зупинятися тут зможуть туристи, які мандрують як з Угорщини, так і з України.

За словами Іштвана Пете, заступника мера с. Береґшурань, чимало туристів з Європи зацікавлені в українській території, тому презентований велопаркінг стане їм у нагоді саме на перетині туристичних шляхів і маршрутів.