Місце для зупинки на 2 – 3 дні, що б дізнатись більше про центр Закарпатської Верховини, культуру бойків, побачити природні, культурні родзинки Міжгір’я та його околиць.
За цей час ви зможете побачити покинуте село Кужбеї з дерев’яним храмом, відвідати унікальний гейзер у селі Вучкове та побачити пам’ятник бджолі, скуштувати цілющої мінеральної води Сойми, побачити залишки оборонних споруд Лінії Арпада, старий дуб та ще кілька родзинок.
Відпочинок в Міжгір’я
При в’їзді до цього населеного пункту, ви маєте змогу зупинитися коло скульптури вола – міжгірський віл, це фото зона. Віл є символом селища Міжгір’я.
Цю назву селище отримало у 1953 році. А до того понад пів століття його називали Волове. Волове вперше згадується в документі 1415 року під угорською назвою Укурмезев (Волове Поле). У перепису місцевостей Угорщини (1773 року) вперше зафіксовано східнослов’янську його назву – Валава. А з середини XIX століття відома печатка поселення з зображенням вола (що відтворювало назву поселення).
На печаті зображено вола і шестикутну зірку. Примітністю цієї печаті є напис кирилицею «Печать села Волового».
Обов’язково зробіть зупинку на оглядовому майданчику у Вас є змога зробити гарну фотографію та залишити спогад про Міжгірського вола.
Зупинитись – проживання та харчування у Міжгір’ї – готель “Купецький двір”
Готель «Купецький Двір» розташований за 1,3 км від центру селища Міжгір’я. То ж обираючи відпочинок в Закарпатті, у гірському готелі, де поруч гори, річка та зовсім недалеко Національний природний парк Синевир, унікальних бальнеологічних ресурсів Закарпаття – санаторію “Верховина” у селі Сойми, з цілющою мінеральною водою. Зверніть увагу, що стійка реєстрації в готелі працює цілодобово. В готелі спілкуються на українській, англійській та польській мові.
Проживання у Міжгір’ї в готелі у готелі «Купецький Двір»:
Загальна кількість номерів 7, доступне бронювання номерів на сайті Booking.com. Усі номери готелю чисті, просторі з усіма зручностями. Вид з вікна на гори, поруч гарна природа. У номерах щоденне прибирання. Послуги харчування. Готель «Купецький Двір» розташований за 1,3 км від центру селища Міжгір’я.
Адреса: вул. Незалежності, 59, Міжгір’я, довідка: +38 099 092 4987.
Побачити – дуб, природня пам’ятка Міжгір’я, віком 500 років
Дуб звича́йний — ботанічна пам’ятка природи місцевого значення в Україні. Розташована в межах селища Міжгір’я, по дорозі до Національного парку Синевир. Вулиця Шевченка 132.
Побачити – покинуте село Кужбеї та дерев’яний храм
Тихе та спокійне місце. Такий собі музей під відкритим небом. Де немає людей. Тут ви побачите залишки колишніх будинків, фундаменти, але є й поодинокі дерев’яні будинки, в яких колись жили люди. Можна побачити як їх будували, у той час дерево клали на камінь. Також у селі можна побачити залишки окопів з часів війни. Тим хто обирає відпочинок в Міжгір’я, дана прогулянка буде корисна.
Окремої згадки заслуговує дерев’яний храм, що був збудований у 1937-му. Традиційно його збудували на найвищій точці села Кужбеї. Навколо храму ростуть дерева, що майже у два рази вищі за нього, захищають його від вітрів, грому.
Саме цей храм є оснонвим магнітом, що притягує туристів. Слід відзначити, що раз на рік, 7 липня, на свято Різдва Іоана Хрестителя у храмі проводять службу. Саме в цей день, покинуте село оживає на один день. А ще інколи тут косять сіно, чи проходять повз село збирачі грибів, ягід.
Як дістатись до села Кужбеї? Якщо йти з Міжгір’я у сторону санаторію Верховина, ви побачите недобудовану будівлю. Пройдіть позаду неї стежкою. Вона веде до покинутого села Кужбеї. Йти орієнтовно 2 км. Йти орієнтовно 30 хв. По дорозі гарні краєвиди, ліс, а у селі багато старих фруктових дерев.
Побачити та скуштувати – мінеральну воду «Сойминська», у селі Сойми
Справжня родзина Міжгір’я та Закарпаття, лікувальна мінеральна вода «Сойминська». Вона не має аналогів у світі , а у в міжнародній класифікації мінеральних вод зареєстрована під власною назвою “Сойминська”. Мінеральна вода у Соймах використовується для пиття та купання, ще з 18-го століття.
Цікавий факт: на місці, коло бювету, ви можете почути, як місцеві жителі кажуть на воду просто “Квас”. Дана вода, через вміст сірководню, вона має специфічний запах, що не схожий на запах інших мінеральних вод.
В санаторію “Верховина” на основі мінеральної води Сойми лікують захворювання органів травлення, ожиріння та порушення обміну речовин, діатез, порушення роботи ендокринних залоз; хвороби урології., захворювання крові.
Де знаходиться? Джерело води знаходяться в селі Сойми, на трасі траси «Воловець – Міжгір’я – Синевир» (Р21), одразу коло санаторію “Верховина”. Що за 7 кілометрів, від Міжгір’я та готелю “Купецький двір”.
Оздоровлення та відновлення сил у санаторію Верховина
Програми лікування та оздоровлення, поєднання цілющих властивостей мінеральної води, клімату, програм реабілітації, дієтичного харчування. Лікування хвороб органів травлення.
Більше інформації на сайті Санаторій Верховина
Побачити – гейзер у селі Вучкове
Ви ще не бачили це диво природи? Справжній гейзер, що вистрілює потоки мінеральної води майже кожні дві-три години. Але зверніть увагу, що періодичність залежить від пори року та погодних умов.
Місцеві кажуть, що визначити приблизний час викиду можна за характерним звуком з під землі. Вода, що виходить з під землі трохи солона, із вмістом заліза, по кольору це видно, бетон у чаші гейзера має червоно-помаранчеве забарвлення.
Де знаходиться гейзер? Їдете у село Вучкове, дорогою Міжгір’я – Хуст, до урочища Петровець. Орієнтовно 11 км.
Відвідати – етнографічний музей у селищі Міжгір’я
Музей з етнографічними експозиціями розташований у приміщенні Міжгірського професійного ліцею. Тут вам покажуть традиційні експонати, розкажуть про технології виробництва трембіт, виробів з хутра.
Де знаходиться музей? смт. Міжгір’я, вул. Шевченка, 18
Відвідати – крісельний витяг у Міжгір’я, на гору Маковиця, 753 м.н.м.
Так, у вас є й така можливість для організації перебування, тим, хто обрав відпочинок в Міжгір’я. Скористайтесь послугами крісельного витягу на 3-х осіб. Саме тут ви зможете побачити гарні околиці з висоти та отримати естетичне задоволення від краси Закарпатської Верховини. Їхати до гори Маковиця ви будете будете 950 м, перепад висот складає 303 м. Витяг на г. Маковиця, її висота складає 753 м.
Як працює крісельний витяг? Крісельний витяг працює щоденно, але за попереднім замовленням. Кількість осіб в групі від 6- 10 осіб. Графік роботи з 10 до 16 години.
Де знаходиться? Крісельний витяг знаходиться на в’їзді у Міжгір’я якщо їхати зі сторони Хуста (відповідно, якщо їхати трасою з Воловця на Хуст, то комплекс знаходиться на виїзді із Міжгір’я у сторону Хуста (орієнтовно 4 км від центру селища). Відстань від готелю “Купецький двір” 1.5 км.
Побачити – залишки оборонної системи Лінія Арпада
Якщо ви прямуєте до Міжгір’я з напрямку Воловець – Долина, то проїжджаючи село Сойми на місці з’єднання двох річок Репинка та Ріка можна побачити залишки оборонної системи Лінія Арпада, що виконували оборонні задачі по Хустському напрямку, та закривали долину річки Ріка.
Лі́нія Арпа́да — оборонна лінія, що створювалася угорськими військами в Східних Карпатах у 1939 — 1944 роках проти Червоної Армії і простяглася майже на 600 кілометрів.
Пройти – маршрути з Міжгір’я для прогулянок і походів
Пропонуємо вашій увазі кілька ідей, для туристичних маршрутів з Міжгір’я, до найцікавіших місць.
- На полонину Кук. Довжина маршруту: 52 км, перепад висот — 900 м. Тривалість 2-а дні.
- На озеро Синевир. Довжина маршруту: 26 км, перепад висот — 1158 м. Тривалість 1 день.
- На Тереблянське водосховище. Довжина маршруту: 45 км, перепад висот — 904 м. Тривалість 2-а дні.
- По Полонинському хребту. Тривалість: 5 днів. Довжина маршруту: 75 км, перепад висот — 1177 м.
Зверніть увагу, що для тривалих туристичних походів, ви повинні мати відповідну фізичну форму, спорядження, та орієнтуватись на місцевості. Звертайте увагу на погодні умови та обов’язково реєструйтесь у Гірських пошуково-рятувальних підрозділах.
Як доїхати в Міжгір’я?
- Громадським транспортом. Будь-яким поїздом у напрямку до міста Мукачево, проїздом до станції Воловець, далі ви можете скористатись послугами автобусів (у вихідні дні графік може відрізнятись) до селища Міжгір’я. Інший варіант — проїхати автобусом зі Львова до Воловця, а далі до Міжгір’я.
- Автомобілем. Їхати трасою Київ–Львів–Чоп (М-06), у селі Нижні Ворота повернути на Воловець, їхати до Міжгір’я. У селищі проїхати центр, котедж розташований ліворуч від дороги неподалік АЗС “ОккО”.
- Трансфер для гостей готелю “Купецький двір”. Якщо ви обрали проживання у готелі “Купецький двір”, ви можете, за окрему плату, замовити трансфер до Міжгір’я та готелю, довідка: +38 099 092 4987.
Туристичний путівник “Турінформ Закарпаття” рекомендує обрати відпочинок в Міжгір’я та околицях, що б краще дізнатись про унікальні природні та культурні пам’ятки, цілющі мінеральні води, звичаї та традиції жителів гір.