Як вибрати електричну м'ясорубку

Турінформ Закарпаття

Поради

Як вибрати електричну м’ясорубку

By Олександр Коваль

November 21, 2023

Електрична м’ясорубка незамінна для тих, хто турбується про якість продуктів і любить смачно поїсти. Не секрет, що в магазинний фарш, крім м’яса, часто додають хрящі, шкуру, жили, що погіршує якість та смак готової маси. Тому багато хто воліє готувати фарш самостійно, знаючи, з чого саме його буде зроблено. На допомогу господаркам приходить електром’ясорубка, яка самостійно перекручує шматки м’яса, риби, субпродуктів у фарш. Від вас потрібно лише завантажити інгредієнти у відсік та натиснути кнопку. Гострі ножі та спеціальна сітка дозволяють отримати масу однорідної консистенції та потрібного розміру, без грудочок та жилястих шматків. У цій статті поговоримо про те, на що звернути увагу перед тим, як купити м’ясорубку для дому.

Правила вибору

Насамперед зверніть увагу на рівень потужності. Чим вище цей показник, тим швидше і краще м’ясорубка подолає навіть великий обсяг жилястого, твердого м’яса. Однак із збільшенням потужності техніки зростає і ціна, а також витрата електрики. Дотримуйтесь «золотої середини» в 1500-1800 Вт: цього цілком вистачить для побутових цілей. Ще один параметр — продуктивність, яка вказує на кількість продуктів, що переробляються у хвилину. Продуктивність варіюється в межах 1-4 кг у побутових електром’ясорубках і залежить від потужності. Наступний момент — комплектація. Головну роль у м’ясорубці грають ножі. Вони мають бути гострими, краще — із нержавіючої сталі. Важливими є і сітки: це може бути один універсальний варіант або кілька сіток з осередками різного діаметру (для фаршу великого, середнього та дрібного помелу). У комплекті можуть бути різні насадки, наприклад:

  1. для сосисок Кеббе;
  2. для домашньої ковбаси;
  3. для профілювання тіста;
  4. кельма;
  5. шатківниця;
  6. фігурна насадка для нарізування;
  7. соковидавлювач;
  8. і так далі.

Чим більше насадок, тим функціональніша електрична м’ясорубка. Зверніть увагу на технічні характеристики – наприклад, рівень шуму та клас енергоспоживання. Щоб м’ясорубка не заважала гучним звуком, рівень шуму не повинен перевищувати 80 дБ, а краще перебувати на рівні 50-60 дБ (відповідає звичайній людській розмові). Що ж до класу енергоспоживання, що він вище (від Е до А+++), то дорожче техніка, але менше витрата електрики. З урахуванням цін на електроенергію краще один раз переплатити. Зверніть увагу на матеріал корпусу та деталей. Найкраще для дому вибирати вироби з комбінації металу та пластику. Металева основа та деталі на зразок шнека та ножів витримують серйозні навантаження і не перегріваються в процесі роботи, а пластикові елементи здешевлюють конструкцію та зменшують її вагу. Зрештою, варто вивчити додаткові особливості. Це можуть бути:

  1. реверс для зворотного прокручування застряглих жил і твердих шматочків;
  2. захист двигуна від перегріву, перевантаження, стрибків напруги;
  3. відсіки для зберігання насадок;
  4. прогумовані ніжки, ручка для транспортування.

Бажаємо успіху!