Турінформ Закарпаття

Поради

Як зробити онлайн-вивчення німецької мови ефективним: поради та приклади

By Олександр Коваль

April 10, 2023

Не слід недооцінювати значення онлайн-навчання. Ви можете вчитися у будь-який зручний для вас час та в будь-якому місці. Такий формат дозволяє одночасно задіювати величезну кількість ресурсів і підвищувати свою цифрову грамотність. 

Ефективність вивчення іноземних мов таким способом досить висока, оскільки існує чимало інтерактивних програм та додатків, а більшість онлайн сервісів здатні активізувати зорову, слухову та навіть оперативну пам’ять. 

Вибір онлайн-платформи для вивчення німецької

Особливою популярністю користується сервіс Goethe-Institut. Платформа пропонує різноманітні платні групові та індивідуальні курси для підлітків та дорослих, також на сайті є чимало матеріалів для читання та цікавих додатків. А на Deutsche Welle є безкоштовні онлайн курси для рівнів А1-В2, що містять тексти для читання, аудіо для тренування вимови, відеоуроки з лексики, граматичні тести.

Підготовлено за підтримки освітнього маркетплейсу BUKI: https://buki.com.ua/tutors-online/nimetska-mova/

VHS-Lernportal надає безкоштовні онлайн курси для новачків аж до рівня В2. Це офіційні курси, складені за програмою Міносвіти Німеччини. А сайт mein-deutschbuch.de чудово підійде для повноцінної підготовки до TestDAF. Ресурс особливо корисний своїми вправами з граматики. DW – платформа з мультимедійним контентом для вивчення, починаючи з алфавіту і закінчуючи рівнем В2. 

Тож як підібрати найкращий сервіс для онлайн-вивчення німецької мови?

  1. Підбирайте сервіс відповідно до свого рівня знань.
  2. Попередньо ознайомтеся з відгуками та описом платформи.
  3. Бажано, щоб сервіс був універсальним: охоплював широку різноманітність лексичних і граматичних тем, містив подкасти і вправи.

Важливість планування у вивченні іноземної мови

Планування перш за все полягає у створенні дієвого та зручного розкладу занять. Бажано, щоб кожного дня ви знаходили трохи часу для тренування тих чи інших мовних навичок. Ваш розклад повинен охоплювати всі види роботи з мовою: читання, сприйняття на слух, говоріння та письмо. 

Ось кілька прикладів, як можна ефективно організувати свій час для вивчення німецької. 

Частота занять Ранок/день Вечір
Приклад 1 Щодня 1-1,5 год на письмо і граматичні вправи у першій частині дня 1-2 год на прослуховування подкастів, роботу з текстами, розмовний клуб
Приклад 3 3 навчальні заняття/тиждень чергуються з 3 ігровими заняттями (перегляд фільмів, вікторини, бесіди) 2-2,5 год на розгляд граматики і письмо 30 хв-1 год на читання і подкасти

 

Використання інтерактивних ресурсів для вивчення мови

Інтерактивність – запорука надійного закріплення вивченого за допомогою практичного досвіду та вражень. Для цього підійдуть:

Як заохотити себе до тривалого навчання?

Мотивація – важливий внутрішній ресурс, без якого вивчення мови буде малоефективним. Аби її запаси не вичерпувалися, потрібна не лише чітка мета, а й:

 

Корисні ресурси для вивчення німецької

  1. Deutsches Wörterbuch. Словник містить близько 100 тисяч визначень. Його можна завантажити як додаток. Плюс цього ресурсу: лексеми подаються із зазначенням їх основних граматичних характеристик. 
  2. Duolingo, Memrise, Apps – Goethe Institut – корисні додатки для вивчення і повторення лексики.
  3. Easy German – YouTube-канал, що публікує інтерв’ю з німцями, лексика в роликах може бути від А2 до С1. 
  4. Schritte Neu Grammatik – підручник з граматики видавництва Hueber. Повноцінний довідник, який охоплює рівні від А1 до В1. Є вправи з ключами для закріплення вивченого. 
  5. Em Übungsgrammatik – ця книга є продовженням першої граматики, але для досвідчених користувачів мови (рівні В2-С2). 

 

Тож як покращити своє вивчення німецької?

Онлайн ресурси є дуже важливими для навчання. Щоб віртуальний формат став для вас справді ефективним, потрібно: