Європейська кухня неоднорідна та охоплює безліч національних страв. Рецепти відрізняються за складом інгредієнтів і технікою їх приготування. Зазвичай виділяють східно-, центрально-, західно-, південно- та північноєвропейські різновиди кухні.
Основу південносхідної європейської кухні, до якої належить і українська, складають ситні перші та другі страви з м’ясом, рибою та овочами. Найхарактернішими стравами є борщ, юшка, солянка, бефстроганов, печеня, відбивні та котлети. Близькі до кулінарної традиції східних слов’ян і частування Центральної Європи: Чехії, Польщі, Німеччини. Звідси родом знамениті баварські ковбаски, шніцелі та штрудель.
Вишуканість європейської кухні
Гурмани Європи винайшли низку оригінальних і витончених рецептів. На сайті lvivskirecipes.com.ua/recipes/yevropejska/ можна ознайомитися лише з деякими з них. Особливо популярними є французька та голландська кухня, що дали світові відомі делікатеси:
- ніжні паштети;
- жульєн;
- фрикасе;
- стампот (картопляно-овочеве пюре);
- пиріг-кіш;
- десерти та суфле;
- супи-пюре тощо.
На півдні Європи — в Італії, Греції, у балканських країнах традиційно популярні страви з тіста, сиру, оливок, томатів, фруктів і морепродуктів. Яскравими зразками вважаються італійська паста та піца, іспанська тортилья, хорватська паштіцада. І, нарешті, звертаючи свій погляд на північ континенту, можна виявити, що там готують чудові рибні стейки, рагу, солодкі пудинги та бісквіти.
Що об’єднує європейські страви?
Незважаючи на різнорідність, є риси, спільні для всіх відгалужень європейської кухні:
- акцент на м’ясних продуктах і овочах;
- рясне додавання в їжу яєць і пшеничного борошна;
- увага до напоїв, аперитивів;
- другорядна роль приправ і соусів.
Європейці надзвичайно цінують природний смак продуктів, не змінений спеціями. Перевага віддається їжі, що пройшла ретельну термічну обробку. Але за останні десятиліття європейська кухня значно зазнала впливу азіатської, американської та латиноамериканської кухні. У моду входять гострі та пряні страви з кукурудзи, сої, коржі з начинкою та суші.
Спробуйте приготувати: англійські мафіни
Дріжджове тісто на молоці розкачайте у шар завтовшки до 3 см. Формочками діаметром 10 см видавіть заготовки, змочіть водою та обсипте кукурудзяною крупою. Дайте постояти під рушником на деку 25-30 хвилин, після чого випікайте на пательні, постійно перевертаючи. Час смаження — близько 6-7 хвилин. Готові мафіни розріжте навпіл на ще раз просмажте всередині.
Готова випічка добре смакує з будь-якою начинкою. Ви можете доповнити англійські мафіни сиром, шинкою та томатами, зробити солодкий прошарок з джему або шоколаду.
Сучасна європейська кухня є однією з найпопулярніших кухонь світу. Найбільш відповідним епітетом до європейської кулінарної традиції є слово «класичний». Європейці дуже педантичні в питаннях їжі. Однак, при всьому при цьому, європейська кухня нескінченно різноманітна, настільки, наскільки різноманітна кількість уподобань, смаків і темпераментів, об’єднаних загальним найменуванням «європейський».