Main menu

Закарпаття святкуватиме День Дунаю

У день проведення міжнародної акції – День Дунаю, школярі що малюватимуть  карту «Україна, об’єднана річками» та спробують встановити Рекорд України.

Як повідомляє “Ужгородський прес-клуб”, у 2014 році акція День Дунаю буде проведена у суботу 28 червня, на території:

  • село Баранинці, Ужгородського району, де організатори підіб’ють підсумки дитячого конкурсу «Дамо бій пластиковим пляшкам!» та передадуть громаді контейнери об’ємом 1100 л для збору вторинної сировини. А також нагородять переможців конкурсу «Дунайський митець» (це загально-Дунайська творча феєрія, конкурс мистецьких виробів, матеріали для створення яких знайдені безпосередньо на березі річки, ставка або каналу).
  • село Квасово (Берегівський район), де діти творитимуть карту, ідея якої полягає у прагненні показати цілісність та єдність української держави, об’єднаної річками. Розмір карти є значним (3 на 5 м). Також у Квасові відкриють бювет питної води, збудований силами мешканців села за технічної допомоги проекту Європейського Союзу. Та презентують алею Небесної сотні.

Довідка:  День Дунаю є спільним пан-європейським заходом, який відзначається щорічно в 14 країнах басейну річки під егідою Міжнародної комісії з захисту р. Дунай. 2014 рік є ювілейним, коли країни басейну Дунаю відзначають 20 річчя з часу підписання Конвенції з захисту р. Дунай, яка створила передумови для посилення співробітництва між країнами щодо охорони і використання водних ресурсів та 10 річчя святкування Дня Дунаю. День Дунаю в Україні традиційно святкують в басейні Тиси, оскільки Тиса є притокою Дунаю.