Грибна юшка – популярна страва кухні жителів Карпат з сухих білих грибів, подаємо рецепт приготування, який використовують жителі регіону.
Грибна юшка – перша страва жителів гір з білих грибів
Білі гриби надзвичайно популярні серед жителів Закарпаття та українських Карпат. Грибний суп, з висушених білих грибів, репет якого ми подаємо, це дуже ситна та калорійна страва, наповнена ароматом грибів. А коли юшка з білих грибів вариться, далеко за межами кухні чути цей аромат.
Білий гриб, за своїми розмірами є найбільшим, серед грибів, що ростуть в Карпатах. В залежності від пори року, загальна вага гриба може досягати 1-2 кг. Гриби в Карпатах ростуть скрізь, у осінній період по гірським стежкам, не залежно від їх складності можна зустріти тих, хто любить збирати грибами. Особливо багато на гриби букові ліси Закарпаття.
Кожна господиня, що готує юшку з білого гриба, має свій рецепт. У закладах харчування вам можуть подати свій варіант, який теж буде відрізнятись. Юшка грибна, це дуже ароматна страва, рекомендована до вживання.
Як можна приготувати суп з сушених білих грибів?
Подаємо вам рецепт юшки, супу з білого сушеного гриба, який можна приготувати без картоплі. Саме такий суп готували з давніх часів жителі Карпат, ще до появи у регіоні картоплі. Цей суп, або як тут кажуть юшку, можна назвати традиційною кухнею бойків, гуцулів, лемків та інших народностей, що жили по різні сторони Карпат.
Для приготування юшки, у об’ємі 3 літри, нам буде потрібно:
- білий, сушений гриб, вагою 50 г
- домашня сметана, об’єм 250 мл
- борошно, об’єм 3 столові ложки
- цибуля, кількість – 1 шт
- смалець, об’єм 1 столова ложка
Технологія приготування грибної юшки:
- Сушений білий гриб слід занурити в каструлю з водою (50 грам білих грибів на 3 літра води). Промиваємо кип’яченою водою, та заливаємо 1 літром кип’яченої води. Залишаємо для настоювання та остигання на 15 – 20 хв.
- Лісові сушені гриби можна варити у тій самій воді, у якій вони настоялись, що б не втратити суміш наваристості бульйону з грибів.
- Далі, ємність з водою, ставлять на вогонь, доводять до кипіння. Після чого, по мірі утворення, знімають з поверхні води пінку, що утворюється. Полум’я вогню зменшують, що б не було сильного кипіння. Після того, як вода закипіла, білі гриби необхідно далі варити від 30 до 80 хв, в залежності від розмірів грибів. Варити слід до готовності.
- Готуємо м’ясний бульйон, до нього додаємо відварені гриби. Для цього їх ріжемо на дрібні шматочки. На сковорідці смажимо борошно, додаємо смалець, помішуємо. Окремо підсмажуємо цибулю, додаємо сметани. Далі все додаємо до бульйону з грибами. В кінці додаємо зелень, сіль по самку.
Що цікаво?
- Страви, що складаються з білих грибів, саме сухі білі гриби, найкраще засвоюються організмом людини. Фахівці відзначають, що до 80% білка, з білого гриба, потрапляє з страв, що готують на їх основі. Сушений білий гриб рекомендують дієтологи.
- Закарпатська кухня подається у більшості закладів харчування. То ж, якщо будете обирати відпочинок в Закарпатті, рекомендуємо вам скуштувати юшку з сухих білих грибів.
- Ви також можете переглянути рецепт грибовий суп з квашеною капустою.
Туристичний путівник “Турінформ Закарпаття” рекомендує, під час вашого візиту та відпочинку в Закарпатті скуштувати суп, юшку з сушеного білого гриба. Та придбати собі сухих грибів, що б приготувати вдома цей смачний делікатес.