Що робити при зустрічі з гадюкою

Турінформ Закарпаття

Поради

Що робити при зустрічі з гадюкою?

By Олександр Коваль

June 17, 2022

Пам’ятайте – змія ніколи не нападає першою, проявляє агресію, коли захищається, може вкусити, коли на неї наступити або намагатися схопити.

З настанням теплих днів збільшується кількість повідомлень про зустрічі зі зміями, навіть інформація про те, що десь на когось напала агресивна змія. Але змія ніколи не нападає першою. Вона проявляє агресію, коли захищається. Може вкусити, коли на неї наступити або намагатися схопити.

Тому краще не чіпайте змію і дайте їй можливість втекти!

В Україні невелика кількість змій:

В Українських Карпатах зустрічається лише одна отруйна змія – гадюка звичайна, що має характерний зигзагоподібний  малюнок на спині. Інколи бувають чорні особини, але гадюка загалом невелика змія, максимальна довжина якої 60 см. Тому якщо ви бачите чорну змію більшої довжини, то це безпечний вуж, який також може бути чорним.

Плануючи вихід на природу, варто відмовитися від шортів та сандалів. Бажано вдягнути закрите взуття та довгі штани. Уважно дивитися куди ви наступаєте.

Втім, пам’ятаємо, що смертельно отруйних змій в Україні немає. Від укусу гадюки померти дуже складно, хоча сам укус досить болісний та з неприємними наслідками. Групу ризику становлять діти та люди із серцево-судинними захворюваннями. Отрута гадюки при потраплянні розподіляється на вагу тіла. Відповідно, чим менша людина, яку вкусили, тим більша небезпека.

Якщо вас вкусила змія, потрібно:

Категорично заборонено:

Будьте уважні при лісових мандрівках. Джерело інформації сторінка “Карпатський біосферний заповідник” у мережі фейсбук.

Вам можуть бути цікавими наступні дописи по темі:

Орнітологічний туризм: бердвочерінг в Закарпатті