червона рута

Турінформ Закарпаття

Що побачити

Від чого червоніють карпатські схили? Квітне червона рута

By Олександр Коваль

June 18, 2022

Звісно, не від сорому! Червень виправдовує свою назву цвітінням «червоної рути», а позаяк на схилах Чорногірського, Свидовецького та Марамороського масивів заповідника її зростає чимало, то видається, що всі гори полум’яніють.

Як повідомляє сторінка у фейсбуці “Карпатський біосферний заповідник“, червона рута – народна назва невеличкого чагарничка, знаного серед науковців та природоохоронців як рододендрон східнокарпатський (використовують також назви рододендрон миртолистий та рододендрон Кочі).

Цей навеличкий чагарник:

Пурпурові квіти зібрані в суцвіття на сланких гнучких пагонах, які ніби туляться до землі. Насправді така форма гілок пов’язана з природно-кліматичними умовами високогір’я – постійними вітрами, важким сніговим покривом узимку.

Відома пісня «Червона рута», яку в Україні не знають хіба немовлята, зробила рододендрон чи не найвідомішою рослиною. А її цвітіння не залишає байдужим нікого, хто хоч один раз бачив його на власні очі. А якщо ще й в променях заходу сонця.

Тож, з радістю повідомляємо, що «червона рута» розпочала своє цвітіння. Цим видовищем можна буде насолодитися у найближчі два тижні – саме стільки приблизно триває період цвітіння.

Де можна побачити червону руту?

На схилах Чорногірського та Свидовецького хребтів.

На вас чекають туристичні маршрути заповідника:

Увага! Нагадуємо, що українсько-румунське прикордоння наразі закрите для туристичних мандрівок. У зв’язку із воєнним станом неможливе відвідування маршрутів:

Будьте бережливими  до легендарної «червоної рути», адже найбільше рослина потерпає від:

Мандруйте, вивчайте природу Карпат, але бережіть її. Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України wownature.in.ua.

Читайте також інші публікації по темі: Рахівський район