Турінформ Закарпаття

Відпочинок

Закарпаття запрошує: Новий Рік на Свалявщині

By Олександр Коваль

September 21, 2015

Плануючи відпочинок на Новий рік, ми рекомендуємо Вам звернути увагу на Свалявський район Закарпаття.

“Турінформ Закарпаття” (керівник О.Коваль) та туристичний клуб УжНУ (керівник Ф.Шандор) розпочинає інформаційну кампанію, спрямовану на популяризацію можливостей закладів туризму – зустрічай Новий 2018 рік у Закарпатті.

Новий 2018 Рік в Закарпатті це:

Новий рік у Свалявському районі

Свалявщина – благодатний мальовничий куточок Закарпаття. Беззаперечною візитівкою Свалявського району є мінеральні води та оздоровниці. Свалявщина має значні запаси підземних вод. Особливу цінність становлять її мінеральні води (понад 100 родовищ). Найбільш відомими є Полянське, Голубинське, Плосківське та Оленівське родовища мінеральних вод, унікальних за своїм складом та лікувальними властивостями. Джерела мінеральної води найчастіше знаходили пастухи, називали їх «буркутами», «святими криницями», а воду – «квасною водою», «квасом». Місцеві жителі здавна п’ють «квас» як задля тамування спраги, так і для лікування. Добре смакувала вода і з винами.

За деякими даними ще в ХІ ст. двір візантійського імператора звертався до угорського короля з проханням про поставки солоної водиці з карпатських джерел. Королівські стражники набирали воду в пузирі, зроблені з телячої шкіри, і таким чином транспортували її в Константинополь. Збереглись відомості і про так звані купальні. Це були викопані в землі ями, які з’явилися у XVI ст. і використовувались для лікування. В 1755 році граф Шенборн направив до Відня зразки для аналізу чудесної водиці. А вже всередині ХІХ ст. скляні пляшечки під назвою ,,Solyvai“ та «Маргіт» можна було побачити на прилавках магазинів Європи.

Свалявська лікувально-оздоровча зона охоплює майже всю територію району. Базується на родовищах лікувальних вуглекислих гідрокарбонатних натрієвих вод різної мінералізації типу Боржомі, Віши тощо. В цілому тут знаходиться близько сотні мінеральних джерел — майже третина з усіх відомих на Закарпатті. Працюють санаторії, профілакторії, приватні готелі, заводи з розливу мінеральних вод. Найвідоміші з них — “Поляна Квасова”, “Лужанська”, “Свалява”, “Поляна-Купіль”.

У прадавні часи на місці між річками Свалявка і Латориця існував перевалочний пункт на торговій ,,Соляній дорозі”. Цим шляхом возили сіль із Солотвинських копалень. Згодом тут виникло поселення, яке у різні часи називали Золява, Солява, Сольва. Перша згадка про нього зафіксована у джерелах ХІІ ст. Велична вершина гори Стой (1677 м.) ніби споглядає життя мешканців цього чудового краю протягом багатьох віків з часів заснування старовинного міста. В центрі Сваляви Вас зустріне могутній 400-літній дуб. Тут можна побачити католицький храм ХІХ ст., храм Різдва Пресвятої Богородиці (1778 р.), храм Пресвятої Богородиці (1937 р.). Однак справжньою перлиною міста є шедевр народної архітектури – дерев’яний храм Святого Михаїла, збудований закарпатськими майстрами без єдиного цвяха в далекому 1558 році та дерев’яний храм у селі Уклин.

У цих дивовижних землях, де унікальна флора Карпат поєдналась з цілющими водами, сама природа лікує людей, дарує їм сили та зміцнює здоров’я. Саме тому в районі розташовані найбільш популярні здравниці, лікування в яких базується на застосуванні вуглекислих гідрокарбонатних натрієвих вод. Серед них такі відомі санаторії як ,,Сонячне Закарпаття” в урочищі ,,Тихий”, ,,Поляна” в селі Поляна, ,,Квітка Полонини” та ,,Кришталеве джерело” біля села Солочин. На базі великих комплексів функціонують затишні пансіонати та комфортабельні готелі, які пропонують різні види послуг на будь-який смак. Кінні прогулянки Карпатами, їзда на квадроциклах, стрільба з луків, купання в чанах з мінеральною водою та чанах на травах, російська лазня та фінська сауна, термальні басейни – далеко не повний перелік туристичних можливостей курота Свалявщини. Особливе місце займають форелеві господарства, які високо оцінить кожен справжній рибалка. На вершині гори Синяк розташоване казкове озеро. Воно виникло внаслідок виверження вулкану, який розкидав каміння-валуни по землях сіл Плоского і Солочина.

Для любителів зимового відпочинку працюють 5 гірськолижних трас (Поляна, Уклин, Солочин), де знаходяться якорні та бугельні витяги. Тут, у санаторії «Квітка Полонини» є можливість для верхової їзди на гуцульських конях.

І ще… не забудьте відчути смак закарпатської гастрономії у найкращій гастрономії району «Затишку».

Запамятайте символи Свалявського району, для того щоб полегшити вибір місцевого туристичного смаку та сувенірів, і на той випадок якщо сніговий покрив 2015-2016 в Карпатах не порадує Вас:

ПТАХ – голуб; ЗВІР – благородний олень РИБА – плітка. КОМАХА – жук-олень КВІТКА – шафран ФРУКТ – дерен (кизил) КОРИСНА КОПАЛИНА – карпатит ПЕРША СТРАВА  – куряча поливка Уйгазі ДРУГА СТРАВА – пасуля-дзьобачка

ДЕСЕРТ – соленики АЛКОГОЛЬ – яблучанка; БЕЗАЛКОГОЛЬНИЙ НАПІЙ – мінеральна вода ТУРИСТИЧНА АТРАКЦІЯ – мінеральні курорти НАРОДНЕ РЕМЕСЛО – різьба по дереву АРХІТЕКТУРНА БУДІВЛЯ – деревинний храм присілок Свалява-Бистрий

Рекомендований партнер для новорічних 2016 року подорожей на Свалявщині це комплекс “Сонячна Долина” та готель-ресторація «Затишок» готові приймати гостей.

Санаторій «Сонячна Долина» відомий не лише усім любителям відпочинку України, але й зарубіжним поціновувачам кращого релаксу і лікувальних терапій. Зокрема, знаменитий санаторій розміщений на величезній площі – більше 7500 квадратних метрів, де є практично все, чого забажає душа пересічного гостя чи навіть VIP-клієнта.

Готельно – ресторанний комплекс “Затишок”!!!

Навкруги Вас тільки ліс, чисте карпатське повітря та звуки природи… І тишина…. Немає міської метушні і галасу, лишніх голосів, звуків автомобілів… Тут по-справжньому можна набратися сил та здоров’я!

До Ваших послуг:

– великий зал ресторану;   – літня тераса; – 8 домиків-альтанок;    – дитячий майданчик; – готель;  – руська баня; – професійний сервіс та смачна кухня   – автопарковка

Свалявський р-н , вул. Затишна 7, 745 км автомагістралі Київ-Чоп

З наступаючим Новим 2018 Роком!!!

Читайте також:

Закарпаття запрошує: Новий рік 2018 на Перечинщині

Закарпаття запрошує: Новий Рік 2018 на Воловеччині

Закарпаття запрошує: Новий Рік 2018 на Великберезнянщині

Закарпаття запрошує: Новий Рік 2018 на Ужгородщині

Закарпаття запрошує: Новий Рік 2018 на Виноградівщині