Це те, що Вам порекомендують скуштувати перебуваючи в Карпатах! Так, це грибна мачанка, смачна, ароматна, що готується з сухих білих грибів.

Турінформ Закарпаття

Поради

Грибна мачанка – рецепт приготування

By Олександр Коваль

January 18, 2019

Це те, що Вам порекомендують скуштувати перебуваючи в Карпатах! Так, це грибна мачанка, смачна, ароматна, що готується з сухих білих грибів.

Кожен житель Закарпаття коли чує про неї, то одразу згадує смак грибів, ми не можемо просто так назвати її соусом чи підливою, тому, що це грибна мачанка.

До речі, коли ми в Закарпатті говоримо про гриби, то говоримо лише про білі гриби. Сьогодні хочемо дати Вам рецепт непристойно смачної страви, гастрономічного скарбу жителів Карпат – грибної мачанки. Це особлива страва кухні Закарпаття.

Отже, щоб приготувати грибну мачанку треба:

Грибна мачанка – технологія приготування:

Промити та замочити білі гриби на 5-6 годин. За цей час вони стануть м’якіші, то ж час на їх приготування скоротиться. Після того, їх пересипають в інший посуд та промивають водою.

Далі слід залити гриби водою, в котрій вони замочувались, процідіть її, злийте шум, можливий бруд з грибів.

Гриби слід варити 30-40 хв до готовності, на слабкому вогні. Тим часом наріжте цибулю, та посмажте її на рослинній олії до прозорості. Обсмажте муку до золотисто-коричневого кольору на іншій сковорідці.

Далі візьміть гриби, промийте їх гарячою водою, та поріжте їх на дрібні шматочки.

Покладіть їх на сковорідку з цибулею та смажте 10 хв, додаючи вершкове масло. Муку розведіть теплим грибним відваром до необхідної густини, так, що б не було комочків та прокип’ятіть, зніміть пінку.

Далі все зведіть в одній каструлі, додайте перець, лавровий лист та сіль та варіть все 5-10 хв. На цьому можна завершити процес приготування, якщо ви вегетаріанець. Або додайте вершки, сметану, доведіть до кипіння та зніміть з вогню.

Туристичний інформаційний центр “Турінформ Закарпаття” рекомендує Вам відкривати нові смаки та культуру під час ваших подорожей різними куточками Закарпатської області.

Сподіваємось Вам сподобається закарпатська кухня, смачного!

Вам будуть цікаві й інші рецепти кухні Закарпаття:

Як приготувати бограч – гуляш

Як приготувати бануш

Рецепт приготування лечо

Як приготувати баньки

Як приготувати глінтвейн

Як приготувати підбивну квасолю