Бограч гуляш – рецепт приготування гуляшу вимагає дотримання балансу смаків: солодкий, гострий, пікантний, солоний. Не має бути масним, але має мати різне м’ясо.
Як готують справжній бограч-гуляш?
Ви повинні знати, що справжній бограч-гуляш готують у чавунному казані, на відкритому вогні, що б він добре пропах димом, а м’ясо стало ніжним.
Варити бограч слід 2-3 години, так, що б м’ясо стало ніжним. Червона та біла паприка дає аромат та смак. Бограч має неперевершений аромат та різні види м’яса.
Важливо витримати баланс: солодке, гостре, пікантне, солоне. Не має бути масний, але має мати м’ясо та поєднання смаків.
Рецепт бограчу передбачає склад певних продуктів. Але пам’ятайте, що історично це страва пастухів, котрі переїжджали з місця на місце. А пастухи, які шли на довго – брали ті градієнти які не псувались.
Страва входить у перелік: Закарпатська кухня перші страви
Бограч гуляш – рецепт та склад продуктів
Копчене сало – 150 грамів, м’ясо — 1 кг, але різних видів (порізані на шматки ребра, шия, м’якоть), картопля – 1 кг, цибуля – 2 шт, морква – 2 шт, селера – 1 шт, томати – 3 шт, перець болгарський – 2 шт, часник – 2 – 3 зубчики, перець чорний, молотий – ¼ чайної ложки, зелень петрушки свіжа – 50 грамів, паприка – 2 столові ложки, ну й на любителя 1 стручок гіркого перцю, що б бограч – гуляш був справжній, тісто 6 порцій.
Бограч рецепт приготування на вогнищі:
Закарпатська кухня володіє різними рецептами бограчу. То ж ми подаємо один з них. Як ми писали вище, справжній бограч – гуляш варять у казані. То ж беремо казан, розігріваємо його на вогні. Нарізаємо копчене сало на кубики та смажимо, до золотистого кольору. Потім вибираємо його з казану, традиційно це роблять дерев’яною ложкою, та викладаємо на окрему тарілку.
За час смаження сала, дрібно нарізаємо цибулю, додаємо її до жиру в казані, смажимо, додаємо трохи води, що б понизити температуру та додаємо червоний перець, мішаємо та поступово кидаємо сюди порізане м’ясо (кубики розміром 2 на 3 см). Все добре помішуємо, слідкуємо, що б м’ясо тушкувалось, далі додаємо солі, чорного перцю.
Часник не подрібнюємо, а нарізаємо та додаємо у страву в кінці. Це саме те, що треба, збережеться його аромат та смак. Далі доводимо об’єм води таким чином, що б м’ясо могло зваритись. Води в казанку має бути небагато. Пам’ятайте, це гуляш, а не суп.
В останні пів години приготування бограчу, його варять на залишковому теплі вогню, сам казанок можна підняти трохи вище, або нижче. Даємо трохи настоятись. Перед подачею на стіл, за 15 хв до готовності кидають Ньокедлі.
Тут Ви отримаєте 6 – 8 порцій.
Закарпатська кухня має свої правила та секрети доброго бограчу, які слід знати:
- Дана страва відмінно зберігається, настоюється та стає ще смачнішим
- Пам’ятайте, що традиційно, бограч подають з палинькою
- Якщо бограч не гострий, то це не бограч, але Ви завжди можете додати гостроти, додаючи ерош пішту
- Не шкодуйте м’яса, його в бограч гуляші має бути багато
Додайте коментар
You must be logged in to post a comment.