Рахів

Знаєте у чому винятковість Рахова? Запрошуємо Вас відкрити для себе унікальне місто Рахів, що розташоване не території мальовничого Закарпаття.

Туристичний путівник “Турінформ Закарпаття” знайомить Вас з громадами Закарпатської області, сьогодні розповідаємо Вам про гуцульське містечко Рахів, на території Рахівського району.

Гуцули – це живий символ нашого прекрасного регіону, а місто Рахів – його неперевершена перлина, де ви можете дізнатись про цінність гуцульської культури, природної спадщини, пізнати людей, носіїв традицій, що населяють цей гуцульський край.

Відкрийте для себе унікальне місто Рахів

Чи знали ви, що місто Рахів є найвищим містом України? Тут зустрічаються чудовий гірський ландшафт, природні родзинки та традиції гуцулів і звісно гуцульська гостинність.

Заплануйте собі незабутню подорож до мальовничого Рахова, де ви зможете насолодитися усією красою Карпат та познайомитися з драйвом гуцульського життя. То ж коли зможете знайти час для вікенду, а ще краще, для відпустки, відкладіть всі свої справи і завдання на полиці здійсніть свою незабутню пригоду. Вам точно сподобається.

Місто музеїв з гуцульським колоритом

У Рахові розташовані цікаві та унікальні музеї, що демонструють нам гуцульське надбання, розповідають про людей, культуру, історію, звичаї та демонструють під час екскурсії Раховом.

Тут ви можете відвідати 5 музеїв, зокрема Музей екології гір КБЗ, Музей гуцульської різьби Юрія Павловича, Музей аномальних рогів Василя Тушера, Музей Владики Маргітича, Музей гуцульської бриндзі. Заплануйте собі час для відвідування разом з екскурсоводом буде цікавіше, а екскурсія у Рахові більш пізнавальною.

Музей гуцульської бриндзі у Рахові
Музей гуцульської бриндзі у Рахові

Місто з своїми горами та полонинами

Під час перебування у Рахові, ви можете зрозуміти, що таке верхнє місто та нижнє місто. Роздивляючись навкруги, на гори, ви будете дивуватись від того, як та де розташовані житлові будинки. Тут ви можете побачити справжні полонини українських Карпат. Це полонина на горі Думен та Терентин, а на полонині, що зветься Роза Вітрів на Лисій Горі, у теплий період року є можливість зустріти справжні отари овець та поспілкуватись з вівчарями, що виготовляють сир – гуцульську овечу бриндзю.

Cередня висота над рівнем моря становить 820 метрів. Місту Рахову належить унікальний рекорд Україн — це перепад висот між вулицями, який складає майже 600 метрів (нижня точка 400 метрів та верхня 1000 метрів).

Музеї гуцульської спадщини та культури Рахова

У Рахові розташовані цікаві та унікальні музеї, що демонструють нам гуцульське надбання, розповідають про людей, культуру, історію, звичаї та демонструють під час екскурсії Раховом.

Тут ви можете відвідати 5 музеїв, зокрема Музей екології гір КБЗ, Музей гуцульської різьби Юрія Павловича, Музей аномальних рогів Василя Тушера, Музей Владики Маргітича, Музей гуцульської бриндзі. Заплануйте собі час для відвідування разом з екскурсоводом буде цікавіше, а екскурсія у Рахові більш пізнавальною.

Унікальні дерева Рахова - природнє надбання

У місті Рахові розташовано багато унікальних та реліктових дерев. Зокрема тут росте найбільша модрина у Європі, ростуть кедрові насадження на горі Терентин. Тут росте найбільший ялівець, та ще одне унікальне дерево, велетень Тис Ягідний. А в урочищі Полянки могутній дуб. Та, що цікаво ще? У місті теж є сакури, що роблять Закарпаття особливо відомим краєм, у сакури у Рахові, завершують сезон цвітіння сакури по Закарпатській області (цвітіння у другій половині травня).

Парк Буркут Рахів
парк Буркут Рахів

Тут утворюється річка Тиса та є 3 водоспади

Саме тут формується найбільша ліва притока Дунаю річка Тиса. Тут ви знайдете місце, де зливаються дві гірські річки – Чорна та Біла Тиса, тим самим утворюючи могутню річку Тиса, що несе свої води у одну з найбільших річок Європи, що зветься Дунай. А ще, у різних частинах міста є водоспади на гірських потоках. Це теж унікально, ви знайти 3 водоспади, зокрема це Лоцій, Камяний та на території КБЗ водоспад Здоров’я.

Унікальні екскурсії на гуцульських конях

Мріяли про подорожі на конях? А чули про унікальну породу гуцульських коней, що відомі своєю здатністю ходити по схилах гір? Вам у Рахові запропонують подорож на конях гуцульської породи.

кінна прогулянка
кінна прогулянка Рахів

Ви можете піти на цікаву, оглядову екскурсію та здійснити перехід на конях, поміж дерев та гір, що б побачити панорами Рахова, на унікальній породі коней гуцуликах. Це можна зробити цілий рік.

Туристичні маршрути з Рахова

До міста Рахова прямують поїзди з багатьох міст України. Це не лише популярне туристичне місто, а ще й місце старту багатьох туристичних маршрутів. Рахів, є пунктом старту багатьох радіальних маршрутів по розкиданих довкола міста гірських хребтів та масивів.

Найбільш популярні це Гуцульські Альпи (де найвища точка — це гора Піп-Іван Марамороський, висота 1937 метрів), з Рахова рукою подати до гірського хребта Свидовець з його вершиною на горі Близниця (1882 метри) та хребет Чорногора, де розташована найвища гора Українських Карпат гора Говерлою (висота 2061 метр). А ще одна популярна вершина гора Петрос (висота 2020 метрів) лежить за 20 кілометрів на північний схід від міста Рахова. Отже, вибір куди піти на екскурсію в гори є. А вам слід запланувати маршрут.

Що ще побачити у Рахові?

 • Відвідайте пам’ятні місця Рахова. Так у самому центрі міста ви можете побачити пам’ятник воїнам УПА, Тарасу Шевченку, Гуцулу.
 • Цікавою буде подорож на старе єврейське кладовище.
 • Тут розташовано кілька храмів, різних конфесій.
 • Цікавим буде міст через Річку. Він з’єднує дві частини міста, це сполучення між центральною частиною та вокзалами, залізничним та автобусним. Ви можете побачити усю силу та красу річки Тиса, яка протікає містом.

  Пам'ятник Гуцулу у Рахові
  Пам’ятник Гуцулу у місті Рахів

Заплануйте собі незабутню подорож до мальовничого Рахова, де ви зможете насолодитися усією красою Карпат та познайомитися з драйвом гуцульського життя. То ж коли зможете знайти час для вікенду, а ще краще, для відпустки, відкладіть всі свої справи і завдання на полиці здійсніть свою незабутню пригоду. Вам точно сподобається. А туристичний путівник “Турінформ Закарпаття” познайомить вас з цікавими та місцями інших туристчиних місць Закарпатської області.

Як зробити свій відпочинок у Рахові цікавим?

Рекомендації Турінформ Закарпаття

Туристичний центр "Рахівська Гуцульщина"

Якщо ви обрали відпочинок у Рахові, та плануєте на власні очі побачити усі цікаві місця, замовити екскурсію, то вам слід звернутись за послугами, які надає Туристичний центр – «Рахівська Гуцульщина».

Його досвідчені фахівці залюбки організують Вам екскурсію у Рахові та Рахівському районі.

Замовлення по телефону: +380503355302 або +380960040981

Де зупинитись у Рахові?

Якщо ви шукаєте житло у Рахові, рекомендуємо Вам обрати готель чи сільську садибу та зупинитись у наступних закладах:

 • Готель Європа
 • Готель Рахів
 • Готель Рахів Плай
 • Dim Gora, будинок для відпочинку у Рахові
 • Готель Оленка
 • Крафтова садиба
 • Садиба Смерекова хата

Ресторани у Рахові?

Якщо ви шукаєте заклади харчування, ресторани у Рахові, рекомендуємо Вам відвідати наступні заклади:

 • Ресторан Європа, вул. Миру 42
 • Ресторан “Веранда”, вул. Вербник 2
 • Кафе-ресторан “Колиба Вулик”, вул. Івана Франка 1
 • Кав’ярня ”Coffee_Jazz”, вул. Миру 31
 • Кафе “BAVARIA”, вул. Миру 44
 • Ресторан “Говерла”, вул. Миру 17
 • Кафе-їдальня “Варенична”, вул. Тиха 2.