Хуст

Відкрийте для себе місто Хуст, що розташоване на перетині річок Тиса та Ріка, має тисячолітню історію, відоме своїми пам’ятками архітектури, культури та традицій. Це головне місто Хустського району, Закарпатської області.

Туристичний путівник «Турінформ Закарпаття» розкриває для вас чарівність міста Хуст, розповідаємо про його неперевершену архітектуру, багатий культурний спадок, смачну гастрономію, природні дива та способи відпочинку, які вас очікують. Ми хочемо надихнути вас відвідати цей відомий туристичний напрямок Закарпаття, де кожна деталь здатна розповісти свою власну історію.

Хуст – це місто, де історія, природа, культура та гастрономія зближуються в одну неймовірну подорож. Дозвольте собі відкрити цей карпатський скарб та зануритися у світ неперевершених вражень.

Архітектурні пам'ятки міста Хуст

3 визначні архітектурні пам'ятки Хуста

Відвідайте старовинний замок Хуста, який датується XI—XVIII століттям. Дана архітектурна перлина, незважаючи на те, що у руїнах, вражає своїми вежами та величчю, а стіни замку розкажуть вам історію міста Хуст. Це гарне місце для того, що б подивитись на старе місто та околиці з висоти, адже замок розташований на горі. Ви побачите найкращі панорами сходу чи заходу сонця. До нього гарна дорога. Рекомендуємо відвідати його з самого ранку та почати знайомство з містом Хуст.

Наступною архітектурною пам’яткою міста, яку варто побачити, це Костел святої Єлизавети. Храм збудований у XIII сторіччі, у готичному стилі, у оборонному стилі. Територія храму обнесена кам’яним муром, що додає їй величі та могутності, для входу є дві брами. Потрапити в середину можна під час служби, або за домовленістю на екскурсію.

Рекомендуємо переглянути хоральну синагогу, 1878 року. На сьогодні це діючий культовий заклад, що має свою неймовірну історію, варту вашої уваги та пізнання.

Панорма міста Хуст
Панорама замку міста Хуст, фото Саболч Бунда

Природні пам'ятки міста Хуст

Поле нарцисів - природне диво України у місті Хуст

На околиці міста Хуст, у селі Кіреші розташоване найвідоміше поле нарцисів в Україні. Воно квітне у середині травня, та є природним магнітом, що привертає увагу десятків тисяч гостей. Що цікаво у теплий період року тут перебувають карпатські буйволи, то ж ви можете їх побачити у відкритому просторі Карпатського біосферного заповідника.

Місто Хуст омивається річками Тиса, Ріка та Хустець. Цікавим для гостей буде прогулянка парком уздовж набережної річки, дорогою до замкової гори та замку.

Гастрономічні враження у місті Хуст

Що скуштувати?

Погодьтесь, один з чудових способів дізнатись про культуру міста чи села, це спробувати її страви. Місцеві ресторації запропонують вам страви закарпатської кухні: борщ, бограч-гуляш, банош, неперевершені домашні десерти, які вас чекають у місцевих ресторанах та кондитерських.

Спробуйте страви кухні Закарпаття в місцевих ресторанах. Пориньте в світ смачних гастрономічних вражень та відвідайте першу крафтову сироварню в Україні, що знаходиться у селі Нижнє Селище – Селиська сироварня.

Культура та традиції Хуста

Що побачити?

Хуст – це не лише місце, де історія відчувається в повітрі, але й місце, де ви можете поглибити знання про місцеву культуру. Для вас працює краєзнавчий музей Хуста. Тут ви можете зануритись у традиції, пізнати місцевий побут через їхню мистецьку спадщину.

У місті Хуст розташований “Закарпатський обласний театр драми та комедії”, адреса: вулиця Карпатської Січі, 22Б.

На території міста, щороку проводять цікаві культурно-мистецькі заходи. У парку під Замковою Горою можна побачити оригінальні пам’ятники та міні скульптури.

Що можна побачити на екскурсіях в Хусті?

Розраховуйте, що на екскурсію в Хусті вам буде потрібно 3-5 годин

Піти на екскурсію в Хусті, це чудове рішення, тим більше, що тут справді є, що побачити та, що дізнатись цікавого. Подорож містом Хуст ви можете розпочати у центрі старого міста. Прогулятись його затишними вулицями, пасажами, завітати на смачні десерти та звісно випити закарпатську каву. Скуштувати у місцевих ресторанах страви закарпатської кухні.

Що побачити в Хусті?

Тут ви побачите найвідоміший храм Хуста, костел Св.Єлизавети, поруч римо-католицький храм Св.Анни. За 7 хвилин, пройшовшись вулицею у пішохідній частині міста ви натрапите на синагогу, у середині якої збереглись унікальні розписи, тори.

синагога хуст

Зовсім поруч ще одна архітектурна пам’ятка Хуста – Чеський квартал, забудова якого відбулась за часи перебування Закарпаття у складі Чехословаччини.

Якщо прямувати у сторону замкової гори, ви неодмінно пройдете повз будівлю міської ради Хуста, у цій будівлі у березні 1939 року було проголошено Незалежність Карпатської України Президентом Августином Волошином.

Пройшовши далі, через річку Хустець, ви потрапите у парк, де є цікаві скульптури, пам’ятники. А вже далі, здійснивши підйом, потрапите до Хустського замку. Побачите руїни замку, краєвиди на річку Тиса та річку Ріка. Врахуйте, що підйом та спуск з замкової гори триватиме майже годину.

Ну й звісно ви можете завітати до краєзнавчого музею міста Хуст, що б побачити експозиції, почути цікаву інформацію.

Що цікавого в околиці Хуста?

Рекомендації Турінформ Закарпаття

Рекомендуємо вам планувати 2-3 дні на відпочинок в Хусті. Адже місто вигідно розташоване по відношенню, до інших популярних туристичних місць Закарпатської області. Тут проходить дорога на Рахів, Мукачево, Виноградів та Долину. Зокрема:

селиська сироварня
Селиська сироварня, екскурсію з дегустацією продукції можна замовити за телефоном +380673865109.
 1. Село Нижнє Селище. Розташоване за 18 км від Хуста. тут ви можете піти на екскурсію у “Селиську сироварню”, придбати локальних продуктів у крамниці “Селиський Ракаш” (понад 50 постачальників якісних продуктів).

4. Село Шаян. Ще одне популярне місце в Закарпатті, відоме в Україні своїми цілющими мінеральними водами. Розташоване за 20 км від Хуста. На території села Шаян добувають шаянську мінеральну воду. Тут працюють санаторії, та надають послуги оздоровлення.

7. Городилівський водоспад, розташований за 8 км від міста Хуст, туристичний маршрут проходить через село Зарічне. Входить у перелік водоспадів Закарпаття. Це каскад водоспадів, що відрізняються своєю повноводністю, в залежності від пори року.

2. Село Іза. Центр унікального ремесла – лозоплетіння, за 8 км від Хуста. Саме тут ви можете придбати готові вироби з лози, для власної оселі та побуту. А також тут ви можете відвідати унікальну ферму плямистих оленів.

5. Село Вишково. Розташоване за 25 км від Хуста, на березі річки Тиса, на кордоні з Румунією. Відоме своїми ремеслами, зокрема кукурудзо плетінням. Над селищем є місце, де був колись вишківський замок, що охороняв Соляний Шлях. Тут розташована пам’ятка архітектури, один з перших кам’яних храмів Закарпаття реформатська церква XIII ст.

8. Дерев’яні храми навколо Хуста. Тим хто цікавиться пам’ятками дерев’яної сакральної архітектури, рекомендуємо відвідати села Данилово, Крайниково, Олександрівка, Сокирниця та Стеблівка. Тут розташовані унікальні пам’ятки, найкращі взірці мармороської готики, (Дерев’яна готика регіону Марамурешу, це унікальний стиль сакральної архітектури, з унікальними розписами, що зберігся в Закарпатті лише тут).

3. Село Велятино. Тут варто відвідати термальний комплекс “Теплі води”, за 8 км від міста Хуст. На території декілька басейнів з термальною водою, для дорослих та дітей. Плануйте відпочинок на цілий день. Тут же є ресторани для обіду чи вечері, що пропонують страви кухні Закарпаття.

6. Меморіальний парк «Красне поле». Розташований за 10 км від міста Хуст, поблизу села Рокосово. Історичне місце, що пов’язаний з подіями утворення Карпатської України, автономної республіки у складі Чехо-Словаччини у період 1938–1939 рр.

9. Село Велика Копаня та джерело води Чоргів. За 13 км від Хуста, у напрямку міста Виноградів, розташоване унікальне джерело води. Дана вода прославила село своїм феноменом – масове народження близнюків та двійнят у селі, що зафіксовано у книзі рекордів України.

Звичайно, що цікавих місць в околиці Хуста є доволі багато. То ж ретельно плануйте свої екскурсії, що б зібрати найкращі спогади та побачити найцікавіші місця Закарпаття. Слідкуйте за оновленнями на сторінці туристичного путівника “Турінформ Закарпаття”.

Ферма плямистих оленів, у селі Іза
Ферма плямистих оленів, у селі Іза

Де знаходиться замок в Хусті?

 • Хустський замок знаходиться на замковій горі, до якого йде вулиця Замкова, йти слід через парк.
 • До замку в Хусті зручно дійти пішки, як з центру міста, так і з вокзалу, дорога займе орієнтовно 40 – 50 хв, в залежності від темпу руху.
 • Довжина маршруту складе 2,4 км, перепад висот складе 158 метрів (підйом з ділянки 168 м над рівнем моря, до 326 метрів над рівнем моря).
 • У місті Хуст поруч знаходиться як залізничний так і автобусний вокзал. Поїзди їдуть з напрямку Львів, через Мукачево. Автобуси з обласних центрів Львова, Івано-Франківська.

Які туристичні маршрути проходять через Хуст?

Оскільки місто Хуст має давні традиції, цікаву історію та знаходиться на перетині основних доріг, між Закарпатською Верховиною та містами, селами Долини річки Тиса, тут проходять тематичні туристичні маршрути, пов’язані з темами:

 • Шлях Карпатської України
 • Термальні води Закарпаття
 • Сирний туристичний шлях
 • Шлях замки Закарпаття
 • Соляний шлях Закарпаття
 • Шлях Пинті

Де можна спробувати термальні води в Хусті?

На території міста Хуст, при в’їзді у місто зі сторони Мукачево, ви можете відвідати комплекс “Апартель Ріка Хуст”. Це сучасний термальний комплекс, відкриті басейни, чани з термальною водою, SPA послуги.

Чудове місце, що б оздоровитись та відновити сили.

Адреса: Apartel Rikka Khust Thermal Resort, вул. Августина Волошина, 131а, місто Хуст

Що цікавого є в Хусті та варто побачити?

 • Фетрофільцева фабрика, унікальне підприємство, що виготовляє головні убори з фетру. Наша публікація про фетрофільцеву фабрику.
 • Місцевий ринок, де можна придбати місцеві, локальні продукти;
 • Місце злиття двох річок: Тиси та річки Ріка.

Що продегустувати та купити в Хусті?

 • Десерти від кондитерської “Малета”, зокрема скуштувати торт Хуст, адреса: вулиця Львівська, 210
 • Продукцію бджільництва з пасіки “Мед Карпат”, широкий асортимент, дегустації. Адреса: місто Хуст, вул. Лесі Українки 14, тел для довідки: +380974605891
 • Головні убори, сувеніри від фетрофільцевої фабрики. Адреса: Хуст, вулиця Івана Франка, 175
 • Локальні продукти від крафтових виробників, крамниця “Селиський Ракаш”. Адреса: село Нижнє Селище, вулиця Центральна, 86а
 • Вироби з лози, у селі Іза.
 • Відвідати “Lay Bottle” – унікальну майстерню-магазин, де виготовляють посуду та декор з перероблених скляних пляшок. Адреса: Хуст, вул. Волошина 45. Довідка за номером: +380502907477.

Села Хустської громади (перелік)

 • село Боронява
 • село Вертеп
 • село Данилово
 • село Залом
 • село Зарічне
 • село Іза
 • село Карповтлаш
 • село Кіреші
 • село Копашново
 • село Кошельово
 • село Крайнє
 • село Крайниково
 • село Крива
 • село Кривий
 • село Липовець
 • село Липча
 • село Лунка
 • село Нанково
 • село Нижнє Селище
 • село Олександрівка
 • село Осава
 • село Поляна
 • село Рокосово
 • село Сокирниця
 • село Стеблівка
 • місто Хуст – адміністративний центр
 • село Хустець
 • село Чертіж