Музей гуцульської бриндзі у Рахові відкрито – для школярів сюрпризи, до 30 жовтня відвідування музею є безкоштовним. Єдиний у світі музей гуцульської бриндзі у Рахові публічно розпочав свою роботу, та чекає на гостей, що б розповісти про унікальні традиції гуцулів.
Як повідомляє “Турінформ Закарпаття” – ідею створення “Музею гуцульської бриндзі в Рахові” направлена на популяризацію професії та підвищення престижності вівчаря, збереження традиційних технологій виготовлення сиру та гуцульської культури. Все це сприятиме збільшенню доходів десятків вівчарів, що пів року працюють на полонинських господарствах.
Музей гуцульської бриндзі у Рахові відкрито
Даний музей буде “ланцюжком” між розповідями про бриндзю і мандрівками на полонину і до господарств, де її виготовляють. Це буде сучасний інтерактивний музей».
Інтер’єр виконаний у народному стилі, в ньому багато дерев’яної фактури. Встановлені бочки-бербениці, створений куточок-бутафорія, де показаний процес створення сиру.
Своїм гостям будемо розповідати, про те, як виготовляють “біле золото” Карпат. Але Вам вже скажемо, що процес доїння триває в середньому 1,5 – 2 години, 3 рази на день, незалежно від погоди. Тобто, вівчар 4,5 – 6 годин на день сидячи доїть овець. Одна вівця за один раз може дати до 250 – 300 мл молока.
В приміщенні музею, Вам розповідять про гуцульську бриндзю, адже, це одна з найулюбленіших страв гуцулів та обов’язковий компонент для понад 30 страв. Гуцульська бриндзя наділена життєдайною енергією, яка потрапила до неї із соком понад 60 лікарських трав, що збагачують флору Карпат. Вона дуже корисна, адже підвищує імунно-захисні функції, збагачує організм кальцієм та іншими мінеральними добавками.
Гості музею гуцульської бриндзі у Рахові мають змогу побачити макет «вівчарської стаї», а біля берфели з казанком, путерою та бербеницею, можна поринути в магію виготовлення овечого сиру на полонинах.
Музей працює у тестовому режимі, тому прохання робити замовлення екскурсії лише за попереднім записом телефоном 0971825249
На цьому етапі, разом з Вами буде проведено невелике спілкування, що б зрозуміти:
- Що Вам сподобалося, а що – трошки менше;
- Яка кількість відвідувачів є оптимальною для екскурсії;
- Як поєднати перегляд через віар окуляри, щоб не заважати одні одним;
- Як поєднати кілька переглядів поштівок віртуальної реальності;
- Яким має бути середній час екскурсії в музеї;
- Яким має бути середній час дегустацій та майстер-класів;
- Які можуть виникнуть непередбачені нами питання, тощо.
Ваші гарні відгуки висловлюйте в Книзі відвідувачів музею. А справедливі зауваження, які стосуватимуться покращення роботи музею, висловлюйте усно нам.
Що можна в музеї гуцульської бриндзі у Рахові?
- Доторкатися до експонатів;
- Брати їх в руки та користуватися ними (віар окуляри, поштівки);
- Фотографуватися на всій території музею (в тому числі, на подвір’ї);
- Грати на трембіті й сопілці;
- Дзвеніти в дзвіночки;
- Одягати гуцульське національне вбрання для фотографувань.
Чого не можна в музеї:
- Приходити простудженим з ознаками ГРВІ чи інших захворювань;
- Під час карантину заходити без захисних масок (діткам до 10 років можна без масок);
- Заходити без бахіл (вони безкоштовно видаються на вході).
Музей створений завдяки гранту Українського культурного фонду.
Довідкова інформація графік роботи та адресу:
- Музей працює щоденно з 09.00 по 18.00
- Адреса: м. Рахів, вул. Шевченка, 210 а
- Телефон: +0971825249
Увага!
- До 30 жовтня відвідування музею є безкоштовним
- Дегустації платні. Їх вартість залежить від набору страв
- В нашому музеї експонати (бриндзю, сир) можна куштувати
- Школярів очікують сюрпризи
ВЕЛИКЕ ПРОХАННЯ: замовляти екскурсію за попереднім записом (телефоном 0971825249 або в повідомленні на сторінці). Інакше музей може виявитися зайнятим, Вам прийдеться чекати. А ми цього не бажаємо.
Чекаємо в музеї гуцульської бриндзі у Рахові. Сторінка музею в мережі Фейсбук.
Довідка: Проєкт «Створення музею гуцульської бриндзі в Рахові» реалізується в межах партнерської програми «Культура.Туризм. Регіони» Українського культурного фонду, Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ) та Офісу розвитку малого та середнього підприємництва (SME.DO ) при Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.
Додайте коментар
You must be logged in to post a comment.