Закарпаття запрошує: Новий Рік на Воловеччині
Плануючи відпочинок на Новий рік 2016, ми рекомендуємо Вам звернути увагу на Воловецький район Закарпаття.
“Турінформ Закарпаття” розпочинає інформаційну кампанію, спрямовану на популяризацію можливостей закладів туризму – зустрічай Новий 2016 рік у Закарпатті.
Новий 2016 Рік в Закарпатті це:
- Захоплюючі зимові екскурсії: легендарні карпатські замки, середньовічні міста, гірські монастирі
- На лижах, санках, сноубордах спуститися з гірської лижної траси
- Побачити скарби зимової карпатської природи
- Взяти участь у народних обрядах і традиціях: Різдво Христове, свято Св.Миколая, Новий рік, Св.Василя, Водохреща
- Нагода скуштувати традиційну кухню угорців, словаків, румунів, штабів, ромів, русинів, чехів
- Відпочити від вражень дня ви зможете в затишних номерах садиби «ГрінГоф».
Новий рік 2016 – у Воловецькому районі
Воловеччина регіон гірський, зі знаменитою Боржавською полониною. Гірські хребти від села Пашківці аж до Високого Каменя (поблизу села Підполоззя) — це флористичний заказник “Пікуй”, де під охороною багато цінних рідкісних рослин, зокрема лікарських. Пам’ятка природи, Високий Камінь, славиться тим, що тут є найбільший у Карпатах ареал зростання дуба скельного і сосни чорної.
Всі річки Воловеччини — притоки Латориці, що бере початок на схилах Верховинського хребта, з-під Верецького перевалу. На Воловеччині є 7 мінеральних джерел, найвідоміше з них в урочищі Занька.
Історико-архітектурні пам’ятки: захоронення австрійських, російських солдатів часів Першої світової війни, Ялове; пам’ятник на честь переходу угорських племен через Карпат, Верецький перевал; бункер військової лінії Арпада село В.Грабівниця.
Дерев’яні храми: Святодухівський (ХVІІІ ст.), с. Гукливий, Миколаївський (поч ХХ ст.), с. Задільське, Св.Іллі (1898 р.), с. Тишів, Святодухівський (кін. XVIII — ХІХ ст.), с. Котельниця, Вознесенський (XVIII-ХІХ ст.), с. Ялове, Введення пресвятої Богородиці 1804 р. с. Абранка, Вознесіння Господнього 1947р. с. Перехресний.
Щодо активно відпочинку тут є можливість займатись парапланеризмом (полонина Боржава,) покататись на квадроциклах, а взимку ви насолоджуватиметесь катанням на лижах та на сноуборді. Відпочиваючих, а також спортсменів приваблюють у «засніжені гори» які оснащені канатно-буксирувальними підйомниками на схилах біля Жденієва та Біласовиці.
І ще… посмакувати гірським пивом в єдиній міні-пивоварні району – гукливська пивоварня «Бовасік».
Запамятайте символи Воловецького району, для того щоб полегшити вибір місцевого туристичного смаку та сувенірів, і на той випадок якщо сніговий покрив 2015-2016 в Карпатах не порадує Вас:
- Птах — сова
- Звір — віл
- Риба — піскар карпатський
- Комаха — шершун звичайний
- Квітка — зозулинець
- Дерево – смерека
- Фрукт – яфина (чорниця)
- Корисна копалина — малахіт
- Перша страва — грибна поливка
- Друга страва — картопля з бринзою в горщечку
- Десерт — пиріг з яфинами;
- Алкоголь — яфинівка (палинка з чорниць)
- Безалкогольний напій — чай з листя яфини;
- Туристична атракція – музей, оборонні споруди лінія Арпада с.В.Грабівниця;
- Народне ремесло — різьба по дереву;
- Архітектурна будівля — Святодухівський деревяний храм с.Гукливий
Рекомендований партнер для новорічних 2016 року подорожей на Воловеччині це мілітарі-садиба “ГрінГоф” та гукливська пивоварня «Бовасік», що готова приймати гостей.
Мілітарі-садиба «Grün Hof» знаходиться на півночі Закарпаття в самому серці Боржавського хребта в селі Гукливий.
В 12 км від садиби проходив старий угорсько-польський кордон. Під час 2-ї світової війни для оборони від можливого нападу Червоної армії, угорці побудували систему оборони Арпада.Її довжина становила 600 км, а глибина близько 70 км.
Система включала в себе 4 оборонні лінії розміщені від сучасної польського до сучасного румунського кордону. Садиба побудована на залишках бункера оборонної «Лінії Арпада», завданням якого було підірвати залізничний міст-акведук перегону Мукачеве-Лавочне у разі прориву радянських військ через перевал Бескід. На щастя, солдати не виконали свою місію і міст залишився цілий, зараз це частина основної залізничної гілки південно-західного напрямку.
Бункер частково відновили і обладнали в ньому лобі-бар, бібліотеку та сигарну кімнату. Кожна з 10-ти кімнат садиби розповідає історію однієї з 6-ти Закарпатських і 4-х Європейських оборонних ліній, а стіни розкривають сторінки угорського та чеського періоду історії Закарпаття.
Садиба спеціалізується як на окремому сегменті «мілітарі-туризм» так і на активному відпочинку загалом.
Якщо гість хоче пограти у рольовий пейнтбол, політати на параплані, спуститися на катамарані по гірській річці, покататися на лижах чи дошці, проїхатися по горах на квадроциклах або гуцуликах (карпатська порода коней), а після познайомиться з 6-ма кухнями народів Закарпаття, то це до нас.
В садибі працює ресторація з чеською та угорською кухнею, а також військова баня.
Інтернет сторінка: http://hof.net.ua/
З наступаючим Новим 2016 Роком!!! – Турінформ Закарпаття