Міжнародна науково-практична конференція «Адаптація місцевих громад до розширення національних парків Закарпаття спільними зусиллями Церков та громадських організацій» .
Захід проводився у рамках проекту Союзу охорони природи Німеччини (NABU) і ГО «Інститут еколого-релігійних студій» (IERS) за підтримки МЗС Німеччини (AA) відбулася на базі Синевирського НПП 27-30 вересня 2019 року.
Адаптація місцевих громад до розширення національних парків Закарпаття
Перший день роботи конференції учасники приділили проблемі промислової забудови ВЕС Полонини Боржава. Поважна делегація разом з місцевими активістами: підприємцями, духовенством, людьми доброї волі загалом піднялись на Боржавський хребет. Це дозволило, ще раз засвідчити свою відданість справі збереження унікальної гірської природи від антропогенного втручання.
Було намічено шляхи співпраці з місцевими громадами по пошуку виходу з складної ситуації і інформуванню як керівництва України, так і партнерів у впливових європейських організаціях стосовно реальної ситуації по планам забудови ВЕС Боржавських Полонин.
Наступного дня на базі Синевирського НПП обговорювалось шляхи і способи для сприяння адаптації місцевих територіальних та релігійних громад, які знаходяться на розширених та суміжних територіях національних парків, до нових умов природокористування та екологічної поведінки шляхом спільних зусиль Церкви, муніципалітетів та громадських організацій.
Важливим аспектом є налагодження діалогу між місцевими громадами та адміністраціями національних парків за підтримки Церкви та розробка моделей практичного здійснення їх взаємодії на основі практичних навичок та компетентностей, пропонованих під час тренінгів.
На основі попередніх консультацій в Європейському Парламенті, в Європейській Комісії, в DBU, експертів NABU, IRCEF, IERS, представників національних парків:
- Синевирський НПП, Ужанський НПП, НПП “Зачарований край”, “Турінформ Закарпаття”, місцевих екологічних громадських організацій, місцевих релігійних і територіальних громад обговорювались стан діалогу між адміністраціями заповідних територій та місцевим населенням;
- оцінювались потреби місцевих громад та напрямки розробки методичних матеріалів для надання допомоги адміністраціям заповідних територій;
- затверджувались розроблені матеріали для публікації посібника та інформаційної кампанії, координувалась наукова, богословська та громадянська частини роботи; аналізувались національні та міжнародні можливості фінансування IRCEF.
В конференції взяли участь:
- керівники ряду національних парків України, делегати від “екологічних” підрозділів Церков і релігійних організацій.
- Представники громадських організацій, влади, ЗМІ та наукових кіл України.
- Представники Німеччини, зокрема Ребекка Хармс, член керівництва Німецької партії зелених, д-р. Міхаель Фогель – член Кураторіуму NABU, д-р. Вільгельм Кульке – сеньйор-експерт Федерального екологічного фонду Німеччини (DBU), в минулому спеціальний представник DBU по Східній Європі. Борис Тіхоміров – керівник відділу Центральної Азії і Східної Європи (NABU), багато інших гостей.
Невдовзі підготуємо більш детальний огляд подій. Інформаційна служба ГО «Інститут еколого-релігійних студій»
е-mail: iers@ircef.org
Додайте коментар
You must be logged in to post a comment.