Профілактика захворювань та оздоровлення організму людини, є важливими показниками задовільного стану самопочуття людей, не залежно від віку, сфери їх діяльності.
Загальний аналіз крові є первинною діагностикою стану здоров’я людини. Даний аналіз рекомендують здавати кожного року, що б дільничний лікар зміг відслідкувати стан самопочуття організму. Лікарі вивчають різні показники, серед яких загальний білок в крові, еритроцити, тромбоцити, лейкоцити та інше.
Якісна лабораторна діагностика може дозволити вчасно виявити зміни організму, патології та дозволить лікарю визначити курс лікування пацієнта. А повторні аналізи дозволять показати зміни та динаміку, а також ефективність профілактичних, лікувальних дій.
Для чого потрібно проводити аналіз крові?
У випадку звернення пацієнта до лікаря, як правило він може дати направлення на здачу загального аналізу крові, що б дізнатись загальний рівень тих чи інших показників, а саме:
- Важливим дізнатись про загальний білок в крові, за цим показником, можна зробити оцінку загального стану показника самопочуття, здоров’я людини, дати оцінку режиму харчування та показати чи є порушення в обміні вуглеводів, жирів та білків, мікроелементів. А також роботи органів організму для підтримки показників обміну білка. Відхилення від норми дають порушення у роботі підшлункової залози, нирок, печінки та потребують подальших дій лікарів, на уточнення діагнозу та призначення лікування.
- Рівень гемоглобіну. Кількість гемоглобіну у крові людини, як правило залежить від віку пацієнта, показників його харчування, вмісту вітамінів та мікроелементів, покаже стан імунітету, вміст еритроцитів у крові, з їх особливостями;
- Рівень еритроцитів. Відхилення від норми може бути ознакою певної хвороби, та захворювань, зокрема таких, як хронічні захворювання легенів, лейкоз, вади серця;
- Рівень тромбоцитів. Завищені показники можуть вказувати на гострі інфекційні захворювання, запалення, зміни у харчуванні чи після отруєнь алкоголем, нестачу в окремих вітамінах групи B фолієвої кислоти;
- Показник ШОЕ у крові вказує на співвідношення білка у плазмі крові. Зміни цього параметру можуть вказувати на поточний стан запальних процесів у організмі, на ті чи інші патології;
- Показник лейкоцитів, характеризує здатність організму захищатись від хвороби, різнорідних тіл, патогенних процесів, інфекцій.
- Варто звернути увагу та наголосити, що отримані дані аналізів дадуть підтвердження чи спростування діагнозу, оцінку стану організму людини, наявності запальних процесів, розвитку, динаміки тих чи інших хвороб.
Аналіз крові відноситься до тих загальних аналізів, які необхідно проводити не менше разу на рік, що б запобігти можливому погіршенню здоров’я. Вартість таких аналізів не є дорогим, але їх значення дуже важливим.