До уваги старшокласників, Факультет туризму та міжнародних комунікацій УжНУ запрошує вас до участі у конкурсі учнівських дослідницьких робіт «Скарби Срібної землі”.
Запрошуємо Вас взяти участь у конкурсі учнівських дослідницьких робіт «Скарби Срібної землі”» та, або у гастрономічному челенджі «Смачне Закарпаття», які відбудуться 30 березня 2023 р.
Напрямки учнівських конкурсних робіт:
- Унікальні туристичні місця
- Готельно-ресторанні особливості Закарпаття
Факультет туризму та міжнародних комунікацій започатковує конкурс учнівських дослідницьких робіт з туризму та готельно-ресторанної справи «СКАРБИ СРІБНОЇ ЗЕМЛІ» та гастрономічний челендж «СМАЧНЕ ЗАКАРПАТТЯ», для учнів 9-11 класів загальноосвітніх шкіл Закарпаття, 30 березня 2023 року.
Метою Конкурсу є залучення учнівської молоді до наукових досліджень актуальних проблем сфери гостинності, аналізу природних та історико-культурних ресурсів Закарпаття, унікальних туристичних об’єктів, презентації оригінальних страв закарпатської кухні, виявлення та підтримка обдарованих учнів.
Участь у Конкурсі сприятиме виявленню сучасної молоді зацікавленої у розвитку та популяризації туризму та рекреації в Закарпатті, кристалізації громадянсько-патріотичного самовизначення учнів через розуміння природнього, історико-культурного потенціалу Закарпаття, що є невід’ємною складовою туристичного ринку України.
Умови участі в Конкурсі
До участі в Конкурсі та/чи гастрономічному челенджі запрошуються учні 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів шкіл та форм власності Закарпаття.
Напрямки пропонованих учнівських дослідницьких робіт:
- Унікальні туристичні місця
- Готельно-ресторанні особливості Закарпаття.
Конкурс і гастрономічний челендж проводиться в два етапи:
I етап (заочний) – до 25 березня 2023 р.;
II етап (онлайн) – 30 березня 2023 р.
I етап Конкурсу передбачає підготовку учнями 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів дослідницьких робіт. Завершені учнівські дослідження мають відображати самостійний творчо-пошуковий доробок, заснований на оригінальних джерелах.
I етап Гастрономічного челенджу передбачає підготовку учнями відеоролика. У відеоролику учні презентують авторське виконання страви закарпатської кухні та її подачу.
ІІ етап Конкурсу передбачає: публічний захист дослідницьких робіт (до 5 хвилин), що буде відбуватися онлайн.
ІІ етап Гастрономічного челенджу передбачає: презентацію відеоролику (до 5 хвилин), що буде відбуватися онлайн.
Для участі в Конкурсі та челенджі необхідно надіслати до 25 березня 2023 р. електронний варіант дослідницької роботи та/чи відеоролик, оформлені відповідно до вимог; заявку-анкету учасника Конкурсу за адресою:
E-mail: ulyana.hanas@uzhnu.edu.ua
ІІ етап Конкурсу проводиться онлайн на платформі Google meet. Посилання на другий етап конкурсу буде повідомлено додатково.
ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ ДОСЛІДНИЦЬКОЇ РОБОТИ
- Робота має бути набрана в редакторі Word, шрифт Times New Roman – 14 пт, міжрядковий інтервал – 1,5, абзацний відступ – 1,5 см. Поля – 2 см.
- Текст обсягом 12-15 сторінок.
- Мова − українська.
- Структура роботи:
- титульна сторінка (зразок в додатку);
- зміст (зразок в додатку);
- вступ (розкриває сутність і стан проблеми та її значущість, вказується: актуальність, мета, об’єкт, предмет та методи дослідження);
- основна частина поділяється на два розділи (у 1 розділі подається огляд літератури та теоретичне підґрунтя дослідження, у 2 розділі приділяється увага результатам власних досліджень автора з висвітленням того нового, що він вносить у розробку проблеми);
- висновки (відображають найважливіші дослідницькі та практичні результати, одержані в пошуковій роботі);
- список використаних джерел і літератури;
- додатки (за наявності).
- Індекси посилань – у тексті в квадратних дужках (напр.: [2], [6, 2-4; 7, 10]; оформлення посилань згідно з правилами бібліографічного опису.
- Робота повинна відповідати вимогам:
– актуальність теми дослідження;
– виділення нового, що вносить подана на конкурс робота;
– основні завдання роботи;
– виклад основного матеріалу дослідження;
– висновки;
– ілюстративні (джерельні) додатки;
– список використаної літератури (необхідно розміщувати в один із таких способів: у порядку появи посилань у тексті або в алфавітному порядку прізвищ перших авторів).
- При оформленні картки учасника необхідно правильно та розбірливо заповнити всі поля. Картка учасника надсилається разом із роботою.
ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ ВІДЕОРОЛИКУ ДЛЯ УЧАСТІ В ГАСТРОНОМІЧНОМУ ЧЕЛЕНДЖІ «СМАЧНЕ ЗАКАРПАТТЯ»
- Максимальна тривалість відеоролику – 5-7 хвилин.
- Відеоролик може бути відзнятий будь-якими доступними для учасників засобами (за допомогою професійної або непрофесійної відеокамери, фотоапарату, мобільного телефону тощо).
- Використання під час зйомки та монтажу спеціальних програм та інструментів залишається на розгляд авторів.
- Мова озвучення – українська.
- На початку відеоролика вказується назва страви, прізвище та ініціали автора й консультанта (за наявності).
Критерії оцінки відеороликів:
- повнота розкриття теми (особливості страви, рецептура, всі етапи приготування, з обов’язковим акцентом на авторський внесок, подача);
- змістовність та оригінальність ідеї;
- якісне і вдале поєднання знятого відеоматеріалу, музичного, титрового та словесного оформлення;
- загальне емоційне враження.
Учасники конкурсу та челенджу отримують сертифікати, а переможці будуть нагороджені грошовими преміями!
Контактна особа: заступник декана з наукової роботи, кандидат філософських наук, доцент кафедри туризму Уляна ХАНАС, тел.: 0505604453. E-mail: ulyana.hanas@uzhnu.edu.ua
Яким чином прийняти участь у конкурсі?
Для участі в конкурсі та/чи гастрономічному челенджі необхідно до 25 березня 2023 р. надіслати на електронну пошту ulyana.hanas@uzhnu.edu.ua учнівську дослідницьку роботу, оформлені відповідно до вимог зазначених у Інформаційний листі.
Переможці конкурсу будуть нагороджені грошовими преміями
________________________________________________________________________
Контактна інформація:
Теl., Viber +38(050)5604453
E-mail: ulyana.hanas@uzhnu.edu.ua
Факультет туризму та міжнародних комунікацій.