Унікальна та пізнавальна екскурсія в Мукачево від Максима Адаменко. Ви потрапите у світ генетики, біології та дізнаєтесь цікаві факти, спростуєте фейки та позбудетесь стереотипів.
Декілька цікавих фактів про кріобанк в Мукачево та штучне запліднення крупної рогатої худоби
Велику долю в сільському господарстві СРСР займало тваринництво. Надійним і ефективним способом проводити селекцію порід і відтворювати поголів’я крупної рогатої худоби було штучне запліднення тварин.
Штучне запліднення здійснювалось за графіком і у відповідності з політикою партії, а не за примхою природи. Його ефективність ще більше зросла з впровадженням заморожування і тривалого зберігання сперми бугаїв-плідників.
Що цікаво? Відбиралися лише здорові бугаї, які давали найкращі показники по м’ясо-молочним характеристикам, проводили селекцію. Протягом декількох років відбирали сперму і заморожували її в рідкому азоті з температурою -196 С.
Як проходила кріоконсервація? Перед кріоконсервацією, сперму перевіряли за декількома показниками, а через 24 години після заморозки з партії брали два взірця і перевіряли знову на життєздатність. Якщо хоча б за одним з трьох параметрів якість не буде відповідати мінімальним нормам, всю партію бракували.
Бугаїв на племінному господарстві не тримають вже більше 15 років, а якісний здоровий чистий біо-матеріал для запліднення є в наявності Сьогодні кріобанк сперми бугаїв утримує 5 кріокапсул в яких зберігається більше 300 тис доз для запліднення. В середньому для запліднення потрібно 2,5 дози. В кожній по 15 млн сперміїв.
Що саме ви дізнаєтесь та побачите під час екскурсії “Сховище судного дня”:
- Впорядковуємо уривки шкільних знань, власного досвіду, стереотипів і фейків в галузях: біології, генетики, селекції, клонування і інших кіношних технологій
- Вивчаємо властивості і вплив рідкого азоту на фізичні і органічні об’єкти. Чи реальний анабіоз в космічних мандрах? Наочна демонстрація
- Кумедна, але смачна дегустація лікеру “Пішта 10” (типу Бейліз) з медичних пробірок
Ваш світ вже не буде таким, як раніше))))
Бронювання +38 050 328-06-50
Додайте коментар
You must be logged in to post a comment.